بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری درباره شرایط رسیدگی به امور مسافران در شرایط غیرمترقبه

روابط‌عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام‌کرد: با توجه به شرایط غیرمترقبه حاکم بر پروازهای کشور و بسته شدن تعدادی از فرودگاه‌های داخلی و بین‌المللی بخشنامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شد.

به‌گزارش میراث‌آریا، در این بخشنامه آمده است: وجه بلیت مسافرانی که پرواز آنان به دلیل شرایط غیرمترقبه کنونی، باطل اعلام شده و مسافر قصد انصراف از انجام پرواز را دارد، باید بدون کسر جریمه استرداد شود.

بلیت مسافرانی که پرواز آنان به دلیل شرایط غیرمترقبه کنونی باطل اعلام شده اما مسافر از انجام پرواز انصراف نداده و قصد انجام مسافرت در کوتاهترین زمان ممکن را دارد، باید با توجه به ظرفیت خالی صندلی پرواز و اولویت‌بندی مسافر (سالخورده/ نوزاد/ توانخواه/ مادر باردار) بدون دریافت هزینه اضافه در همان کابین بلیت خریداری شده رزرو و صادر شود.

بدیهی است این سازمان برای انتقال هرچه سریعتر این دسته از مسافران در مسیرهای داخلی و خارجی نسبت به صدور مجوزهای پروازی فوق‌العاده اقدام خواهد کرد.

وجه بلیت مسافرانی که زمان انجام پرواز آنان تا پایان روز جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ است و در شرایط حاضر مسافر به هر دلیلی قصد انصراف از انجام پرواز را دارد، باید مطابق شرایط (involuntary) بدون کسر جریمه استرداد شود.

همه شرکت‌های هواپیمایی باید شرایط فوق‌الذکر را به طریق موثر به اطلاع همه نمایندگی‌های فروش بلیت خود و مسافران رسانده و در صورت مشاهده تخلف از مفاد این بخشنامه با متخلفان برخورد مقتضی انجام شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1403012702823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha