اولین کنفرانس بین‌المللی موزه‌ها در اردبیل برگزار می‌شود

معاون میراث‌فرهنگی استان اردبیل از برگزاری اولین کنفرانس بین‌المللی موزه‌ها در روزهای پنج و شش اردیبهشت ماه در اردبیل خبر داد.

به گزارش میراث آریا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل، علیرضا دباغ عبداللهی امروز اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ گفت: اولین کنفرانس بین‌المللی موزه‌ها در تاریخ پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳ با همکاری وزارت میراث‌فرهنگی، اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل و موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی و با مشارکت کمیته ملی موزه‌های ایران و کمیسیون ملی یونسکو در اردبیل برگزار می‌شود.

معاون میراث‌فرهنگی استان اردبیل افزود: برگزاری این کنفرانس با حضور و سخنرانی میهمانان ملی و بین‌المللی از وزارت میراث‌فرهنگی، وزارت علوم و کمیته بین‌المللی موزه‌ها و دفتر یونسکو همراه است.  

او تاکید کرد: پنج محور اصلی کنفرانس موزه‌ها شامل گستره موضوعی موزه‌ها، گستره فضایی موزه‌ها، گستره تاثیر موزه‌ها، کارکرد موزه‌ها و گذشته، حال و آینده موزه‌ها است که مطالب و مباحث طرح شده در این کنفرانس زیر این محورهای اصلی خواهد بود.

دباغ عبداللهی ادامه داد: هدف این کنفرانس تقویت نقش پژوهشی نهاد موزه، انتشار آخرین نتایج و یافته‌های جدید پژوهشی، ارتقاء سطح دانش و آگاهی پژوهشگران و کارشناسان حوزه موزه و توجه ویژه به موزه‌ها و مسائل و موضوعات مرتبط است که صبح چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه در محل سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1403020100022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha