تبدیل مدارس متروکه گلستان به اقامتگاه بوم‌گردی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از تبدیل مدارس متروکه و بلااستفاده استان به اقامتگاه بوم‌گردی خبر داد و از مردم استان برای معرفی این مدارس به‌ویژه در مناطق ییلاقی سطح استان دعوت کرد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، محمدجواد ساوری روز شنبه اول اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در مصاحبه با خبرنگاران، گفت: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان در راستای شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «رونق تولید با مشارکت مردم» نام‌گرفته تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا با ظرفیتی که در اختیار دارد به مردم استان ارائه خدمت کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان با اشاره به این‌که بحث تبدیل مدارس متروکه در روستاهای ییلاقی استان به اقامتگاه‌های بوم‌گردی در شورای برنامه‌ریزی سال گذشته مطرح شد، افزود: در این جلسه تأکید شد در گام نخست این مدارس شناسایی و سپس مردم روستا در قالب واحد بوم‌گردی از این اداره‌کل اخذ مجوز کنند.

او با تأکید بر این‌که این موضوع یکی از برنامه‌های مورد پیگیری این اداره‌کل در سال جاری است، خاطرنشان کرد: این کار با مشارکت و کار ائتلافی بین اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، اداره‌کل آموزش‌وپرورش و اداره‌کل دفتر امور روستایی استانداری گلستان اجرایی خواهد شد.

ساوری یادآور شد: درصورتی‌که مدارس متروکه‌ای قابلیت تبدیل‌شدن به اقامتگاه بوم‌گردی را دارند مردم روستا می‌توانند آن را به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و یا اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان معرفی کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانیم عملیات صدور مجوز و مهیاسازی آن را برای بهره‌برداری به‌عنوان واحدی اقامتی اجرایی کنیم.

او تصریح کرد: با اجرای این اقدام علاوه بر تحقق شعار سال، زمینه رونق اقتصاد روستاهای استان و ایجاد اشتغال فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر 1403020200071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha