نگاه تحول‌گرایانه و اقدامات جهادی در جهاد دانشگاهی لرستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی لرستان با اشاره به نگاه تحولی و اقدامات جهادی در جهاد دانشگاهی لرستان گفت: مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی لرستان مرکز امیدی برای زوج‌های ناامید از فرزندآوری است.

به گزارش میراث آریا به از نقل روابط‌عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان، عطا حسن‌پور روز شنبه یکم اردیبهشت‌ماه با فرهاد فرامرزیان رئیس جهاد دانشگاهی این استان با هدف بررسی زمینه‌های همکاری مشترک دو دستگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

فرهاد فرامرزیان در این دیدار با تقدیر از زحمات مدیرکل میراث‌فرهنگی لرستان در زمینه ثبت جهانی چندین اثر تاریخی و گردشگری استان گفت: ثبت جهانی آبشار بیشه و برگزاری جشنواره رود و ریل کاری ارزشمند و کم‌نظیر است.

پذیرش ۸هزار بیمار در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی لرستان

او با اشاره به اینکه مدیرکل میراث‌فرهنگی لرستان از آن دست مدیرانی است که رشته تحصیلی با کار و جایگاه شغلی وی هم‌خوانی دارد، گفت: در سامان‌دهی مناطق گردشگری و آبشارها نیز شاهد کارهای ارزشمندی در استان هستیم.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان با تشریح خدمات و فعالیت‌های جهاد دانشگاهی لرستان در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و درمانی گفت: مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی لرستان تاکنون ۸هزار پذیرش داشته و بیش از هزار عمل در آن انجام شده است. این در حالی است که تعرفه خدمات مرکز درمان ناباروری این واحد دولتی است چراکه هدف ما خدمت به مردم در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص جوانی جمعیت و فرزندآوری است.

همکاری ۴۲ شرکت دانش‌بنیان با جهاد دانشگاهی لرستان

او ادامه داد: در حال حاضر ۴۲ شرکت دانش بنیان با جهاددانشگاهی لرستان در ارتباط هستند که از این میزان ۱۴ شرکت در واحد مستقر است.

عطا حسن‌پور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در همه زمینه‌ها در حال توسعه و گسترش است و ما شاهد نگاه تحولی این نهاد انقلابی با مسئولان و مدیریت استان هستیم، ادامه داد: مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی لرستان در غرب کشور مرکز امیدی برای کسانی که از داشتن فرزند ناامید هستند.

تشکیل چندین میز گردشگری در لرستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با یادآوری اینکه در وزارت میراث‌فرهنگی ۳۰ میز تخصصی تشکیل شده که در این راستا چندین میز گردشگری از جمله ژتوتوریسم، اگروتوریسم یا گردشگری کشاورزی در لرستان تشکیل شده است، افزود: میزهای تخصصی گردشگری در هر استان به تناسب پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های منطقه‌ای صورت می‌گیرد و در هر منطقه چند میز تخصصی گردشگری، تشکیل می‌شود.

او تصریح کرد: در این راستا همایش سراسری گردشگری کشاورزی با هدف آموزش و معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشاورزی لرستان، با حضور مسئولان عالی وزارت گردشگری به مدت سه روز در استان برگزار شد.

حسن‌پور با اشاره به اینکه بزرگترین بانک ژن گیاهان دارویی در مناطقی از لرستان از قبیل اشترانکوه، تمندر، گله بادوش و خلیل‌آباد لرستان وجود دارد، افزود: گردشگری کشاورزی علاوه بر آشنا کردن مردم با محصولات کشاورزی می‌تواند در جهت اقتصادی کردن کشاورزی نیز موثر باشد کما اینکه فقط یک نمونه گیاهان دارویی لرستان به نام کرفس‌کوهی به قیمت ۵میلیون تومان است.

۴۳ بسته سرمایه‌گذاری بخش گردشگری لرستان آماده ارائه به سرمایه‌گذاران است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با اشاره به ارائه ۴۳ بسته سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف گردشگری توسط میراث‌فرهنگی لرستان گفت: این بسته‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف گردشگری مانند سد ایوشان، سد شهید بروجردی، کاروانسرای چمشک، گوشه شهنشاه و… را شامل می‌شوند.

او با بیان اینکه جشنواره‌ها، برنامه‌ها و نمایشگاه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان از زمینه‌های همکاری این اداره‌کل با جهاد دانشگاهی خواهد بود، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت انتشارات جهاد دانشگاهی و از طرفی کتاب‌هایی از قبیل معماری‌های لرستان، پل‌های تاریخی لرستان و جاذبه‌های گردشگری لرستان آماده چاپ هستند می‌توان در این راستا از ظرفیت انتشارات این نهاد انقلابی استفاده کرد.

اپلیکیشن «لرستان سفر» چندزبانه می‌شود

حسن‌پور استفاده از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه آموزش و برگزاری دوره‌های آموزشی هتلداری را از دیگر زمینه‌های همکاری مشترک این اداره‌کل و جهاد دانشگاهی برشمرد و گفت: یکی از اولویت‌های کاری ما تلاش در جهت ثبت ملی و جهانی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بود که در این راستا غذای محلی «جگروز» و «چزنک» در فهرست میراث فرهنگی ناملموس کشور ثبت شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با اشاره به طراحی و ساخت اپلیکیشن لرستان سفر با هدف معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان، گفت: در حال حاضر این اپلیکیشن به دو زبان انگلیسی و فارسی در دسترس عموم قرار دارد و تلاش داریم دو زبان عربی و ایتالیایی نیز به آن اضافه شود.

او خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت جهاد دانشگاهی لرستان در حوزه استارت‌اپ‌ها و مراکز رشد، آماده همکاری با این واحد در راستای ساخت اپلیکیشن فروش صنایع‌دستی هستیم.

انتهای پیام/

کد خبر 1403020200084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha