ملایر شاهد یک تحول جدی در حوزه گردشگری و صنایع دستی است/ افتتاح مینی ورلد ملایر در هفته دولت

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان در دیدار با فرماندار شهرستان ملایر گفت: در سالهای اخیر با تلاش مردم و مسئولان، ملایر شاهد یک تحول جدی در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی است که می‌تواند اتفاقات خوبی را در این شهرستان رقم بزند.

به گزارش میراث‌آریا و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان ، محسن معصوم علیزاده، سه‌شنبه ۴ اردیبهشت گفت: با توجه به رشد گردشگری و توسعه زیرساخت‌ها در شهرستان ملایر مانند پروژه خوب جهان کوچک و تبلیغ خوب صنایع‌دستی، این دیار،  به سرعت تبدیل به مقصد جذاب گردشگری خواهد شد.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان با اشاره به اینکه در شهرستان ملایر با تدبیر فرماندار پرتلاش و حمایت‌های شهردار  شاهد یک تحول جدی در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی است، گفت: شهرستان ملایر نگین درخشان حوزه گردشگری و صنایع‌دستی در استان است و سعی بر آن داریم ضمن حفاظت و مرمت آثار تاریخی، محوطه تاریخی نوشیجان را در فهرست موقت یونسکو ثبت کنیم تا شاهد حفاظت شایسته تری از این بنای به یادگار مانده از عصر مادها باشیم.

فرماندار شهرستان ملایر نیز در این دیدار گفت: ملایر با ظرفیت خود می‌تواند باعث رونق اقتصادی غرب کشور باشد .

سلمان اسماعیلی؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر با اشاره به اینکه ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به حوزه میراث‌فرهنگی و امورگردشگری باعث رونق اقتصادی و تحقق شعار سال مبنی بر مردمی سازی امور می‌شود گفت: ملایر با پتانسیل بالای خود و دو نشان بین المللی و جهانی یک ظرفیت بزرگ برای رونق اقتصاد استان و غرب کشور بوده و در اطلس سرمایه‌گذاری شهرستان یک مرکز تبادلات اقتصادی جهانی طراحی شده است و قلب این مرکز اقتصاد، عرضه صنایع دستی ملایر خواهد بود.

او گفت: در کنار این اقدام تقویت آنلاین فروشگاه ها در سکوهای مجازی بسیار پر اهمیت است.

فرماندار شهرستان ملایر گفت:  امیدواریم با توجه به عزم شهرداری ملایر و بودجه های تزریق شده ملی و استانی در هفته دولت سال جاری شاهد افتتاح مجموعه مینی ورد به صورت رسمی باشیم.

انتهای پیام/

کد خبر 1403020500275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha