ضرورت ساماندهی تورهای بدون مجوز برای جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی/ فعالیت ۱۹۵ دفتر خدمات مسافرتی و صدور ۱۱ مجوز برای دفتر گردشگری سلامت در مازندران

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران بابیان اینکه چنانچه اتفاق یا مشکلی در تورهای بدون مجوز گردشگری بیفتد هیچ فردی پاسخگو نیست، تصریح کرد: با ساماندهی تورهای بدون مجوز می‌توان‌ شاهد ناهنجاری‌های اجتماعی، رعایت شئونات اسلامی و حجاب و عفاف باشیم.

به‌گزارش میراث‌آریا و به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، مهدی اسحاقی عصر چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ در جلسه ساماندهی تورهای داخلی و خارجی مازندران که در سالن اجتماعات اداره‌کل برگزار شد با بیان اینکه مازندران با توجه به قابلیت‌های زیاد گردشگری که دارد، هر سال مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی زیادی قرار می‌گیرد، اظهار کرد: رشد تورهای داخلی به شمال کشور و استان مازندران بسیار است و با توجه به فصل بهار و تابستان بسیاری از مردم تمایل به سفر با تورهای گردشگری را دارند که باید برنامه‌ریزی‌های مطلوب انجام شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اشاره به مشکلات فعالیت تورهای غیر مجاز، گفت: متاسفانه تورهای بدون‌ مجوز گردشگری با تبلیغات و ارسال عکس و ویدئو در فضاهای مجازی برای جذب گردشگر فعالیت می‌کنند که موجب مشکلات بسیار می‌شود.

او با اعلام‌ اینکه اگر اتفاق یا مشکلی در تورهای بدون مجوز گردشگری بیفتد هیچ فردی پاسخگو نیست، افزود: با ساماندهی تورهای بدون مجوز می‌توان‌ شاهد ناهنجاری‌های اجتماعی، رعایت شئونات اسلامی و حجاب و عفاف باشیم.

اسحاقی با اشاره به فعالیت ۱۹۵ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری و صدور مجوز ۱۱ دفتر گردشگری سلامت در مازندران، گفت: بیشترین دفاتر مسافرتی و گردشگری در شهرهای ساری، بابل، قائم‌شهر و آمل قرار دارد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۷ پروانه بهره‌برداری دفاتر مسافرتی و گردشگری صادر و ۱۴ پروانه بهره‌برداری در استان لغو شد، ادامه داد: ۹ متقاضی جدید برای دفاتر مسافرتی گردشگری در استان درخواست داده‌اند.

او مهمترین وظیفه دفاتر مسافرتی و گردشگری را تهیه بلیت و برگزاری تورهای گردشگری داخلی و خارجی و همچنین تهیه روادید عنوان کرد.

اسحاقی تعداد راهنمایان‌تور در استان را ۲۴۰ نفر برشمرد و افزود: از این تعدادد۱۴۴ نفر عضو انجمن حرفه‌ای راهنمایان گردشگری هستند.

انتهای پیام/

کد خبر 1403021300696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha