صنایع‌دستی تجلی حفظ فرهنگ هویتی است

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: صنایع‌دستی یکی از ابزارهای انتقال و گسترش فرهنگ هویتی است.

به‌گزارش میراث‌آریا و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان، مریم جلالی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، روز پنجشنبه ٢٠ اردیبهشت‌ماه ١٤٠٣ در سفر به استان کردستان و بازدید از محل‌های پیشنهادی برای احداث بازارچه‌های صنایع‌دستی اظهار کرد: یک رسالتی که داریم حفظ هویت هر شهری است و هویت هر شهر به معماری سنتی، فرهنگ و آداب و رسوم آن بستگی دارد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور افزود: صنایع‌دستی تجلی حفظ فرهنگ هویتی است و این مکان پیشنهادی می‌تواند محملی برای حفظ فرهنگ و انعکاس فرهنگ اعم از غذا و موسیقی و صنایع‌دستی که ارتباط دارد باشد.

او با بیان اینکه سنندج شهر جهانی خلاق موسیقی است عنوان کرد: موسیقی به ساز وابسته است و سازسازی یکی از اصلی‌ترین رشته‌های صنایع‌دستی است.

جلالی یادآور شد: آن چیزی که دیده و چشیده و لمس میشود همه می‌تواند نمودی از فرهنگ باشد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور بیان کرد: امیدوارم این سازه به بازسازی عناصر هویتی منجر و شاهد رونق عناصر هویتی همه جانبه که صنایع دستی تجلی همان هویت است باشیم.

انتهای پیام/

کد خبر 1403022001103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha