گردشگری داخلی پای میز شبکه مبلغان گردشگری کشور 

نخستین نشست تخصصی شبکه مبلغان گردشگری کشور با مدیرکل گردشگری داخلی با حضور ۱۵ نفر از فعالان و نخبگان عرصه گردشگری با رویکرد تعالی بخش برگزار شد.

به گزارش خبرنگار میراث آریا، نخستین نشست تخصصی شبکه مبلغان گردشگری کشور با حضور نمایندگانی از فعالان گردشگری کاشان، شیراز، اصفهان، قم، تهران، اصفهان، مشهد و یزد و حجت الاسلام و المسلمین محمد جنتی مدیرکل اعزام مبلغ سازمان تبلیغات کشور و سید مصطفی فاطمی مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی برگزار شد. 

سیدمصطفی فاطمی در این نشست با بیان اینکه معتقدم کار مبلغان و روحانیونی که تسلط بر امر گردشگری دارند، ظرفیت با ارزشی است، تصریح کرد: اثر حضور شما در سایت‌های گردشگری که رویکرد مذهبی و معنوی دارد به شدت موثر و با تاثیرپذیری بالا از جانب مخاطبان است. 

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی با بیان اینکه ما در جریان گردشگری نیازمند دو ظرفیت تبلیغ و تسلط بر مبانی گردشگری هستیم، اظهار کرد: هر دو جریان باید در کنار هم وجود داشته باشند و اگر یکی از این دو حذف شد به این معناست که کار قوی و کامل نیست. 

او با اشاره به اینکه باید فاصله‌ها را کم کنیم، گفت: باید جامعه گردشگری و مبلغان به صورت مکمل و تلفیقی در کنار هم برای ایران اسلامی نقش ایفا کنند، ما باید جاهای خالی را پر کنیم و نقش‌های خالی را فعال کنیم. 

حجت الاسلام جنتی نیز در این نشست با بیان اینکه دشمن در جهت قبضه افکار ملت ما قرار دارند و تهاجم فکری رخ داده است، تصریح کرد:   اگر ما درست روایت نکنیم دشمن برای ما روایت‌سازی کرده و روایت می‌کند. 

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان تبلیغات کشور اضافه کرد: رهبری فرمودند دشمن هزینه‌های زیادی را در راستای به دست گرفتن افکار عمومی انجام داده است، به نظرم یکی از بهترین ظرفیت‌ها برای شکستن این تهاجم رسانه‌ای دشمن، بحث گردشگری است. 

او با اشاره به اینکه یکی از فضاهای خاص و به شدت مهم گردشگری است، خاطرنشان کرد: گردشگری به شدت در اذهان تاثیر دارد و به شدت دیده می‌شود و اگر مدل درستی طراحی شود، در آنجا فرصت روایت بسیاری وجود خواهد داشت که ظرفیت بسیار مهمی بوده و ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم و از این طریق اصالت و هویت و تمدن خودمان را به دنیا مخابره کنیم. 

جنتی با بیان اینکه در استان‌ها به شدت عطش گردشگری وجود دارد، گفت: جریان گردشگری مذهبی براساس ظرفیت‌ها و مطالبه استان‌ها می‌تواند به خوبی در کشور گسترش پیدا کند و این شبکه ظرفیت لازم را دارد.

انتهای پیام/

کد خبر 1403022301276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha