برگزاری دوره‌های کوتاه مدت صنایع‌دستی در بشاگرد

نماینده میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بشاگرد از برگزاری دوره‌های کوتاه مدت صنایع‌دستی در روستای چوخون بشاگرد خبر داد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان، مه گنج رئیسی روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ بابیان این مطلب گفت: به مناسبت دهه کرامت و با همکاری دهیاری و شورای اسلامی روستای چوخون، دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گلابتون دوزی، شک بافی و خوس دوزی در این روستا برگزار شد.

نماینده میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بشاگرد با اشاره به اینکه این دوره‌ها در محل حسینیه سیدالشهدا روستای چوخون برگزار شده، اظهار کرد: بیش از ۸۰ نفر از بانوان روستا در این دوره‌های کوتاه‌مدت شرکت کردند.

او افزود: در پایان دوره، گواهی آموزشی کوتاه‌مدت معتبر از سوی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای شرکت‌کنندگان صادر می‌شود.

رئیسی بیان کرد: با توجه به اینکه برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت صنایع‌دستی در روستای چوخون با استقبال خوبی مواجه شده، در نظر داریم با همکاری دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی در دیگر روستاهای شهرستان بشاگرد، دوره‌های کوتاه‌مدت صنایع‌دستی برگزار کنیم.

انتهای پیام/

کد خبر 1403022401296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha