مشاوران بین‌المللی برای طرح‌های گردشگری دریامحور تعیین می‌شوند/ هرمزگان نقش اول را در حوزه گردشگری دریایی ایفا می‌کند

استاندار هرمزگان گفت: مشاوران بین‌المللی برای طرح‌های گردشگری دریامحور تعیین می‌شوند.

مهدی دوستی در گفت‌وگو با میراث‌آریا گفت: گردشگری به‌عنوان یکی از سودآورترین صنایع خدماتی جهان، اولویت درآمد اقتصادی در بسیاری از کشورها است و گردشگری دریایی  یکی از پرطرفدارترین، در سطح بین‌المللی محسوب می‌شود که بخش زیادی از اقتصاد گردشگری را به خود اختصاص داده است.

استاندار هرمزگان با اشاره به سیاست‌های کلی توسعه دریا محور  مقام معظم رهبری، افزود: استان هرمزگان قطب بزرگ و مهم اقتصاد دریا پایه و تنها استانی است که متصل به سه آب مهم خلیج‌فارس، دریای عمان و اقیانوس هند است و با توجه به مزیت‌ها و ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند نقش اول را در حوزه گردشگری دریایی در کشور ایفا کند.

او افزود: به منظور بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌ها و اینکه بخواهیم با کشورهای منطقه در حوزه گردشگری رقابت کنیم، لازم است از مشاوران با تجربه بین‌المللی برای توسعه طرح‌های گردشگری دریا محور کمک بگیریم.

دوستی بیان کرد: در همین راستا، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مشاور مجرب و با تجربه که کارکرد بین‌المللی در حوزه گردشگری دارد، تعیین و اعتبار مورد نیاز را نیز فراهم کند.

استاندار هرمزگان تأکید کرد: موفق‌ترین الگوی جهانی توسعه دریایی در حوزه گردشگری نیز معرفی تا چشم‌انداز مناسبی برای طرح‌های گردشگری دریا محور باشند.

انتهای پیام/

کد خبر 1403022801636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha