ایجاد تشکل‌های تخصصی، راهکاری برای ارتقای صنایع‌دستی کردستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: ایجاد تشکل‌های تخصصی صنایع‌ستی می‌تواند راهکاری مناسب برای همکاری بخش خصوصی با بخش دولتی و ارتقای این صنعت در استان باشد.

به‌گزارش میراث‌آریا، منصور مهرزاد در نشست با جمعی از هنرمندان صنایع‌دستی استان گفت: صنایع‌دستی استان مجموعه متنوعی از تولیدات صنعتگران است که با محوریت هنر و ذوق و خلاقیت این هنرمندان و با بهره‌گیری از مواد اولیه بومی تولید و عرضه می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان هدف از برگزاری این نشست را بررسی مسائل و مشکلات کارگاهی صنعتگران استان عنوان کرد و افزود: رفع موانع و مسائل پیش‌روی فعالیت هنرمندان صنعتگر این استان با تدبیر جمعی و حضور صنعتگران امکان پذیر است.

او یادآور شد: حمایت و پشتیانی از هنرمندان کارآفرین و تسهیل امور مربوطه، از قبیل واگذاری کارگاهها بر اساس شایسته سالاری، برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و همچنین پرداخت تسهیلات کم‌بهره از جمله موضوعاتی است که در دستور کار این مجموعه قرار گرفته است.

مهرزاد با بیان اینکه تلاش می‌شود این نشست‌ها هر دوماه یک‌بار با جمعی از صنعتگران برگزار شود، بیان کرد: امیدواریم هنرمندان و صنعتگران استان با تعامل، هم‌فکری و هم‌افزایی بتوانند جایگاه صنایع‌دستی کردستان را بیش از پیش ارتقا دهند.

هنرمندان صنعتگر استان در ادامه این نشست، بحث‌ها، پیشنهادات و دغدغه‌های خود را مطرح کردند.

انتهای پیام/

کد خبر 1403030500174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha