تخصیص ۲۶۵ میلیارد ریال برای توسعه پروژه‌های شاخص گردشگری و میراث‌فرهنگی اردبیل

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از تخصیص ۲۶۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات سال ۱۴۰۳ برای توسعه پروژه‌های شاخص گردشگری و میراث‌فرهنگی اردبیل خبر داد.

به گزارش میراث آریا، حسن محمدی ادیب گفت: از محل اعتبارات سال جاری مبلغ ۲۶۵ میلیارد ریال برای توسعه پروژه‌های شاخص گردشگری و میراث‌فرهنگی استان تخصیص یافت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: برای تکمیل زیرساخت‌های پروژه‌های پل معلق خلخال و پل معلق پیر تقی کوثر مبلغ ۴۵ میلیارد ریال اختصاص یافته است که با این اعتبار بخشی از زیرساخت‌های لازم برای این پروژه‌ها تامین می‌شود.

او تاکید کرد: همچنین برای تکمیل پازل بندی سد گیلارلو گرمی ۳۰ میلیارد ریال و برای تکمیل زیرساخت پل معلق ورگه‌سران نیز ۲۰ میلیارد ریال تخصیص پیدا کرده است.

محمدی ادیب ادامه داد: همچنین در راستای ساماندهی بناهای تاریخی استان، مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل بازسازی بازار تاریخی اردبیل و ۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل خانه موزه مرحوم موذن‌زاده اردبیلی اختصاص پیدا کرده که می‌تواند بخش اعظمی از اقدامات لازم را در این بناها به پیش ببرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل همچنین با اشاره اهمیت معرفی جاذبه‌های گردشگری استان در سطح ملی و بین‌المللی، خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه معرفی جاذبه‌های گردشگری استان نیز ۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات سال ۱۴۰۳ اختصاص پیدا کرده است که ظرفیت خوبی را در این راستا در اختیار اداره کل قرار می‌دهد.

او اضافه کرد: با توجه به اهمیت توسعه گردشگری در رشد اقتصادی منطقه و قابلیت‌های متعدد شهرستان‌ها در این حوزه، تعامل خوبی با فرمانداران تمامی شهرستان‌های استان به وجود آمده است و انتظار می‌رود با هم‌افزایی لازم تخصیص اعتبارات مناسب برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری انجام شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1403030500178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha