کارگاه رایگان توانمندسازی راهنمایان گردشگری در مازندران برگزار می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از برگزاری کارگاه رایگان توانمندسازی راهنمایان گردشگری در استان مازندران، خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا، مهدی اسحاقی گفت: این دوره آموزشی توسط موسسهآوا پارسه و تحتنظارت واحد آموزش گردشگری برگزار می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، افزود: آشنایی با جنگل‌های شمال و گونه‌های درختی جنگل‌های هیرکانی محور مباحث مطرح شده در این دوره آموزشی خواهد بود.

او با بیان اینکه تمامی راهنمایان گردشگری، دانشجویان و فعالان حوزه گردشگری می‌توانند در این دوره شرکت کنند؛ یادآور شد: آموزش یکی ازملزومات توسعه گردشگری است و ارائه آخرین اطلاعات و یافته‌های موجود در این دوره‌های آموزشی به ارائه خدمات مطلوب به گردشگران منتهی خواهد شد،

اسحاقی از راهنمایان گردشگری به عنوان یکی از مهمترین عوامل ترغیب گردشگران به سفرهای گروهی برشمرد و بیان کرد: اشراف راهنمایان به ویژه بلدهای محلی به محیط و داشتن اطلاعات عمومی در زمینه‌های مختلف و توانمندی در برقراری ارتباط با اعضای تور، می‌تواند به‌تنهایی موجب انگیزه سفر دوباره گردشگران به آن منطقه آن‌هم در قالب سفر گروهی باشد.

کارگاه رایگان توانمندسازی راهنمایان گردشگری شنبه ۱۲ خردادماه جاری در جاده آمل به محمودآباد، کلوده، مرکز بذر جنگلی خزر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1403030700292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha