تشدید برخورد با مراکز اقامتی غیرمجاز در آذربایجان غربی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: این اداره‌کل با عزم جدی نسبت به برخورد با مراکز اقامتی غیرمجاز و بدون مجوز اقدام می‌کند.

به‌گزارش میراث آریا، مرتضی صفری روز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ در همایش گردشگری آگاهانه با عنوان نشست آموزشی و تخصصی آسیب‌ها و تهدیدات امنیتی گردشگران خارجی اظهار کرد: در یک سال و نیم گذشته بیشترین تعداد برخورد با مراکز اقامتی غیرمجاز در سطح استان انجام شده است به‌گونه‌ای که در این مدت این آمار با آمار ۱۵ سال گذشته برابری می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود: تلاش ما این است تا مراکز اقامتی مجاز و دارای مجوز با آرامش به کار و فعالیت بپردازند.

او ادامه داد: امروزه صنعت گردشگری یک صنعت درآمدزا و پاک است که نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد و ما نیز باید با توسعه و رونق گردشگری از درآمد حاصل از این صنعت بهره کافی را ببریم.

صفری خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم گام‌های موثری برای توسعه گردشگری برداشته شد که یکی از آنها لغو روادید با ۳۲ کشور خارجی بود که این امر نقش مهمی نیز در مقابله با ایران‌هراسی داشته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی اظهار کرد: سالانه گردشگران خارجی بسیاری به کشور سفر می‌کنند که نیاز است پروتکل‌های لازم در ارتباط با آنها رعایت شود اما اعمال  این پروتکل‌ها باید با ظرافت و دقت خاصی انجام شود که لازمه آن برگزاری دوره‌های آموزشی و توجیه بازیگران و نقش‌آفرینان این حوزه در واحدهای اقامتی، آژانس‌ها و راهنمایان گردشگری است.

او گفت: برگزاری چنین دوره‌های آموزشی کمک می‌کند تا فعالان گردشگری نحوه برخورد با گردشگران خارجی را یاد بگیرند که این امر باعث رونق و توسعه گردشگری می‌شود که خروجی آن افزایش سهم گردشگری در تولید ناخالص ملی خواهد بود.

انتهای پیام/

کد خبر 1403030800327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha