اقامت ۱۶۸۲ گردشگر خارجی در مراکز اقامتی ایلام

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از اقامت ۱۶۸۲ گردشگر خارجی در مراکز اقامتی ایلام خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا، فرزاد شریفی گفت: در دو ماهه نخست سال در تأسیسات اقامتی استان تعداد ۱۶۸۲ گردشگر خارجی در مراکز اقامتی از جمله هتل، مهمان‌پذیر، کمپ، خانه مسافر و اقامتگاه اقامت داشتند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: در ایام نوروز و تعطیلات تابستان شاهد حضور گردشگران و اقامت آنان در مراکز اقامتی استان هستیم.

او تصریح کرد: گردشگران خارجی ورودی به استان از کشورهایی همچون آلمان، عراق و افغانستان بودند که در دوماهه نخست امسال به ایلام سفر کردند.

شریفی اظهار کرد: روند رو به رشدی در احداث واحدهای اقامتی و مجمتع‌های گردشگری وجود دارد تا بتوانیم با ماندگاری مسافر ضمن ایجاد اشتغال توسعه اقتصادی و صنعت گردشگری را فراهم سازیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: ایجاد فضای مناسب و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان در راستای افزایش گردشگران ورودی به استان از اولویت‌های مهم این اداره کل است.

او با بیان اینکه ارتقای سطح کمی خدمات با هدف افزایش ماندگاری مسافران بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است، گفت: تنوع اقلیمی ایلام، لباس‌های زیبا و سنتی، جاذبه‌های تفریحی، گردشگری و تاریخی، فرهنگ غنی مهمان‌نوازی، آیین‌ها، همچنین سبک‌های متنوع زندگی در اقلیم‌های متفاوت این استان زمینه‌ای برای افزایش آمار گردشگران فراهم کرده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1403030900410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha