انعقاد تفاهم‌نامه بهره‌برداری از خانه قاضی رویدر

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان از انعقاد تفاهم‌نامه بهره‌برداری از خانه قاضی رویدر خبر داد.

به گزارش میراث آریا، تفاهم‌نامه بهره‌برداری از خانه قاضی روز چهارشنبه 9 خردادماه 1403 با حضور محمد محسنی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان و عبدالحکیم جعفری شهردار رویدر منعقد شد.

محمد محسنی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان در خصوص این تفاهم‌نامه گفت: در راستای حفظ و احیاء آثار تاریخی استان، تفاهم‌نامه بهره‌برداری از خانه قاضی رویدر با مالک و شهرداری منعقد شد که شهرداری رویدر این بنای تاریخی را مرمت و به بهره‌برداری می‌رساند.

او با اشاره به اینکه حفظ اصالت و هویت بنا را به‌عنوان شرط لازم برای احیا و بهره‌برداری است، اظهار کرد: این اداره‌کل در تمام مراحل، از پیش از واگذاری، مرمت و بهره‌برداری، نظارت کامل را خواهد داشت.

محسنی افزود: مرمت و بهره‌برداری از خانه قاضی می‌تواند موجب بازگشت مجدد این بنای تاریخی به چرخه حیات و ماندگاری‌ این اثر تاریخی شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان تأکید کرد: این اقدام در راستای اجرای دستور مقام عالی دولت در استان مبنی بر مرمت آثار تاریخی و رفع دغدغه مجمع نمایندگان حوزه انتخابیه بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و بندر خمیر است.

انتهای پیام/

کد خبر 1403030900448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha