فعالان گردشگری خراسان رضوی خیر مدرسه‌ساز شدند

با مشارکت سید محمود مادرشاهیان رئیس جامعه حرفه‌ای هتل داران خراسان رضوی و سید مجتبی احمدی عضو هویت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی مدرسه ۶ کلاسه روستای ساغروان مشهد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش میراث آریا، استاندار خراسان‌رضوی امروز سه‌شنبه ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۳ در مراسم افتتاحیه طرح‌های «سه‌شنبه‌های امید» ویژه افتتاح کلاس‌های درس شهرستان مشهد که در منطقه تبادکان برگزار شد، از تکمیل و احداث ۵ هزار کلاس درس با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز در این استان خبر داد.

یعقوبعلی نظری افزود: همچنان نیازمند تکمیل پروژه‌های مرتبط با مدرسه‌سازی هستیم و این پروژه‌ها حداقل تا ۲ سال آینده باید تداوم داشته باشد.

استاندار خراسان‌رضوی با تقدیر از همکاری خیران مدرسه‌ساز ادامه داد: همانند زحمات خیر محترم، جناب آقای مادرشاهیان که از فعالان حوزه هتلداری هستند، شایسته است تا سایر پروژه‌های ساخت کلاس درس نیز با همکاری صنف هتلداران به ثمر بنشیند.

نظری یادآور شد: طی ۳ سال گذشته، حدود ۴ هزار کلاس درس در سطح استان به بهره‌برداری رسیده است و ۵ هزار کلاس دیگر نیز در قالب طرح «یادگار ابراهیم» در دستورکار ماست که امیدواریم ۲ هزار و ۵۰۰ کلاس از مجموع یادشده توسط خیرین ساخته شود.

 همچنین فرماندار مشهد در حاشیه افتتاح دبیرستان «حسن قاسمی» و دبستان «امام‌رضا(ع)» گفت: خوشبختانه این مرکز آموزشی در طرح سه‌شنبه‌های امید کلنگ‌زنی شد و پس از ۸ ماه تلاش، در یکی از سه‌شنبه‌های امید نیز افتتاح شد.

محسن داوری افزود: این مدرسه کاملاً خیرساز بوده و با تلاش‌های مردمی بنا نهاده شده است.

او به همکاری تمامی دستگاه‌های متولی شهرستان مشهد در امر ساخت و تجهیز مدارس اشاره و تصریح کرد: از آغازبه‌کار طرح سه‌شنبه‌های امید از آبان سال گذشته تاکنون، ۵۳۵ کلاس درس در سطح شهرستان به بهره‌برداری رسیده است و تمام ظرفیت‌های موجود برای افزایش این تعداد، از سوی دستگاه‌های متولی در مشهد مهیاست.

هم‌چنین سید محمود مادرشاهیان رئیس جامعه حرفه‌ای هتل داران خراسان رضوی در این مراسم گفت: هر اقدامی انجام شده، انجام وظیفه و مسئولیت اجتماعی بوده است.

او با بیان این‌که باید توسعه آموزش را به گردشگری پیوند بزنیم، افزود: مشارکت در ساخت این مدرسه یک توفیق و فرصت بوده که با نیت خدمت به مجاوران و نام حضرت رضا (ع) انجام شده است، امیدوارم در آینده شاهد افتتاح مدارس بیشتر باشیم.

این مدرسه به‌کوشش خیرین مدرسه‌ساز درقالب ۶ کلاس درس در محدوده آموزش‌وپرورش تبادکان و با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال افتتاح شدند تا مشکل کلاس درس بیش‌از ۲۰۰ دانش‌آموز مقاطع ابتدایی و دبیرستان این منطقه رفع شود.

زمین این مدرسه توسط خانواده مرحوم حسن قاسمی اهدا شده و هزینه ساخت توسط سید محمود مادرشاهیان رئیس جامعه حرفه‌ای هتل داران خراسان رضوی و سید مجتبی احمدی عضو هویت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی تامین شده است.

فعالان گردشگری خراسان رضوی خیر مدرسه‌ساز شدند

انتهای پیام/

کد خبر 1403032201197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha