فعالیت بیش از ۱۲ هزار صنعتگر دارای مجوز در کردستان/ ١٧٧ اثر صنایع‌دستی دارای مهر اصالت ملی است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار نفر صنعت‌گر دارای مجوز در استان مشغول به فعالیت هستند.

به‌گزارش میراث‌آریا، منصور مهرزاد روز جمعه روز جمعه ٢٥ خردادماه ١٤٠٣ در آیین تجلیل و گرامی داشت هنرمندان، صنعتگران و فعالان صنایع‌دستی و هنرهای دستی استان که در خانه کرد سنندج برگزار شد، اظهار کرد: صنایع‌دستی استان کردستان مجموعه‌ای متنوع و ارزشمند از تولیدات هنرمندان خوش‌ذوق است که با بهره‌گیری از مواد اولیه بومی تولید و عرضه می‌شوند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: در حال حاضر بیش از  ١٢ هزار  نفر صنعتگر فعال دارای مجوز اعتبار دار، در ٤٥ رشته  صنایع‌دستی و افراد بسیار دیگری نیز به‌صورت سنتی و خودجوش در جای‌جای استان در حوزه صنایع‌دستی مشغول به فعالیت هستند.

او با بیان اینکه تاکنون ١٧٧ اثر صنایع‌دستی کردستان مهر اصالت ملی و ١٠ اثر مهر اصالت جهانی دریافت کرده‌ است، بیان کرد: در حال حاضر ٢٧ مرکز مجتمع کارگاهی آموزشی،٤٣ کارگاه آموزشی و ٤٨ تعاونی و اتحادیه صنایع‌دستی در سطح استان به‌طور رسمی فعالیت دارند.

مهرزاد یادآور شد: ارائه تسهیلات کم‌بهره بانکی، ارائه آموزش‌های رایگان ‏برای ‏شاغلان و علاقه مندان به صنایع‌دستی، برپایی نمایشگاه‌های متعدد در داخل و خارج استان و بعضاً خارج از کشور و ارائه بیمه تامین اجتماعی از جمله اقدامات و حمایت‌های انجام شده از صنعتگران استان بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: این مجموعه حمایت از صنعتگران استان و تسهیل امور مربوطه را در اولویت کاری خود قرار داده و با تمام توان از این قشر پشتیبانی خواهد کرد.

مهرزاد یادآور شد: امیدواریم با معرفی ظرفیت‌ها، حمایت‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم، گامی مثبت برای پاسخ به مطالبات و نیازهای هنرمندان در این حوزه برداریم.

در پایان این مراسم از هنرمندان، صنعتگران و فعالان حوزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان تجلیل شد.

انتهای پیام/

کد خبر 1403032601400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha