تفاهم‌نامه آموزش صنایع‌دستی به زندانیان منعقد شد

سرپرست معاونت صنایع‌دستی البرز از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اداره کل زندان‌های استان البرز در زمینه آموزش‌های صنایع‌دستی خبر داد.

به گزارش میراث‌آریا، ژیلا خدادادی روز یکشنبه ٢٧ خرداد ١٤٠٣ با حضور در محل اداره کل زندان‌ها و همچنین بازدید از کارگاه‌های صنایع‌دستی زندان‌های استان افزایش تعاملات با زندان‌ها در زمینه آموزش صنایع‌دستی را در راستای توانمندسازی زندانیان و افزایش سطح مهارت آنان عنوان کرد.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی استان البرز با اشاره به مفاد تفاهم‌نامه اظهار کرد: دوره‌های آموزشی عمومی رایگان صنایع‌دستی بر اساس نیازسنجی و اولویت رشته‌های مورد نیاز در مجموعه کارگاه‌های صنایع‌دستی زندان‌ها و با تایید و نظارت معاونت صنایع‌دستی اداره کل برگزار می‌شود.

به گفته او معرفی، آموزش، توسعه و ترویج صنایع‌دستی و همچنین ارتقا سطح مهارت‌های هنری و صنایع‌دستی و به وجود آوردن زمینه مناسب برای اشتغال زندانیان با کسب مهارت‌های لازم از اهداف این تفاهم‌نامه است.

خدادادی با اشاره به اینکه مربیان دارای صلاحیت صنایع‌دستی از بین هنرمندان به اداره کل زندان‌ها معرفی می‌شوند، گفت: تسهیل در روند صدور کارت صنعتگری برای آموزش‌دیدگان و اعطای تسهیلات مشاغل خانگی بعد از آزادی در صورت امکان از دیگر اقداماتی است که انجام می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1403032801565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha