اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال برای احیای بخشی از شهر تاریخی استرآباد(گرگان)

رئیس کمیسیون گردشگری، سرمایه‌گذاری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان مرکز استان گلستان از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال برای احیای بخشی از شهر تاریخی استرآباد(گرگان) خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا، علی‌اکبر بصیرنیا با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان خدمت و رئیس‌جمهور شهیدمان گفت: هرچند در دل عزادار رئیس‌جمهور شهیدمان هستیم اما با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی که خللی در امورات کشور نخواهیم داشت، برنامه‌هایمان را دنبال می‌کنیم. با توجه به دغدغه‌مندی رهبر معظم انقلاب و تأکیدات رئیس‌جمهور شهید در موضوع خانواده و فرزندآوری، خواستیم در کنار رونمایی از اتوبوس گردشگری مراسم ازدواج زوج‌های جوان را هم داشته باشیم.

رئیس کمیسیون گردشگری، سرمایه‌گذاری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان مرکز استان گلستان گفت: راه‌اندازی اتوبوس گردشگری با سه هدف در شورای اسلامی شهر گرگان سیاست‌گذاری و توسط شهرداری اجرایی شد. بیش از ۶۰ درصد مردم گرگان با جاذبه‌های تاریخی و تفریحی شهر آشنایی ندارند و هدف اصلی از آغاز به کار این اتوبوس، آشنا کردن شهروندان با این جاذبه‌ها است.

او خاطرنشان کرد: موضوع دیگر اینکه خیلی از مسافران و گردشگران از گرگان تردد می‌کنند اما میزان اقامت در این شهر پایین است. بر اساس آمارهای رسمی سالانه حدود ۲۰ میلیون مسافر از شهر گرگان عبور می‌کنند اما این شهر را به دلیل نداشتن زیرساخت‌های گردشگری به‌عنوان مقصد انتخاب نمی‌کنند. ما به دنبال ماندگاری مسافران هستیم تا شاهد پویایی اقتصاد شهر باشیم.

بصیرنیا افزود: در آخر نیز تأکید بر شورونشاط اجتماعی شهروندان است. با توجه به شعار تبدیل گرگان به مقصد گردشگری، امیدواریم در کنار اتوبوس، شاهد افتتاح و بهره‌برداری از دیگر پروژه‌های گردشگری شهر گرگان باشیم.

او یکی از مهم‌ترین پروژه‌های در حوزه گردشگری گرگان را احیای شهر تاریخی استرآباد(گرگان) عنوان کرد و گفت: بافت تاریخی گرگان با وسعت ۱۶۲ هکتار یکی از نخستین بافت‌های تاریخی ثبت‌شده در کشور به شمار می‌رود. در سال‌های اخیر موضوع احیای بافت تاریخی این شهر در دستور کار قرار گرفت و امسال نیز گذر دوم این بافت از آفتاب ۱۵ تا درب نو با اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال کف سازی و جداره سازی خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر گرگان بیان کرد: افتتاح فاز اول دهکده گردشگری یا همان شهربازی مدرن در سال جاری، ساماندهی تپه تاریخی قلعه‌خندان که سال‌ها مغفول مانده بود، ادامه احداث بازار موزه هفت شهر و غیره ازجمله پروژه‌های مهم گردشگری در گرگان است. امیدواریم با بهره‌برداری از اقدامات و المان‌های گردشگری شاهد افزایش ماندگاری و بهبود اقتصاد شهروندان گرگانی باشیم.

انتهای پیام/

کد خبر 1403033101679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha