تقویت پیوست‌های فرهنگی در طرح‌های تفریحی برای شهرداری قم مهم است

شهردار قم، تقویت پیوست فرهنگی در طرح‌های تفریحی را مسأله‌ای بسیار مهم برشمرد و گفت: باید مسائل امنیتی، ایمنی و فرهنگی در بوستان‌ها مورد توجه باشد.

به‌گزارش میراث‌آریا، سید مرتضی سقاییان‌نژاد اظهار کرد: در برنامه دوم توسعه شهر قم که از سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۴ اجرایی می‌شود و در سال سوم آن هستیم، حرکت‌های مدیریت شهری از سخت‌افزاری به سمت نرم‌افزاری در حال سوق پیدا کردن است.

شهردار قم افزود: یکی از اهدافی که در قالب این برنامه پیگیری می‌شود، مسأله نشاط اجتماعی است که مجموعه طرح‌های گوناگونی از ساخت فرهنگسرا تا مجموعه ورزشی را در بر می‌گیرد.

او تقویت کیفیت فضای سبز شهری با احداث زمین‌های ورزشی و شهربازی‌های شهر قم را از جمله اقدام‌های مهم در مسیر نشاط اجتماعی دانست و گفت: مجموعه بوستان علوی به یک مجموعه بسیار کامل تفریحی، ورزشی و اجتماعی تبدیل ‌شده است.

او اضافه کرد: تقویت بنیه ورزشی در اماکن عمومی شهر قم نیز با هدف فراهم کردن زمینه غنی‌سازی اوقات فراغت جوان‌ها انجام می‌شود تا دچار معضلات بعدی از جمله همین مشکلات امنیتی نشویم.

شهردار قم با اشاره به افتتاح پاسگاه ویژه نیروی انتظامی در بوستان علوی گفت: این مجموعه پیوست امنیتی بوستان بزرگ علوی است و به دنبال پیوست فرهنگی در این بوستان نیز هستیم.

سقاییان‌نژاد رفع گرفتاری‌های مردم و ایجاد نشاط اجتماعی را زمینه‌ساز ایجاد اعتماد دانست و ادامه داد: اگر سرمایه اجتماعی ارتقاء یابد، مردم امید را در خود احساس می‌کنند و مشارکت اجتماعی ارتقاء می‌یابد که این مشارکت گره‌گشا است.

او همچنین با اشاره به در پیش بودن چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در هشتم تیر امسال خاطرنشان کرد: حضور مردم در این صحنه بر مبنای اعتماد و سرمایه اجتماعی است و اقدامات شهرداری زمینه‌ساز ارتقای مشارکت بیشتر مردم است.

شهردار قم اظهار کرد: وظیفه ما بسترسازی برای حضور هر چه پررنگ‌تر مردم پای صندوق‌های رأی است؛ چرا که این حضور، کشور را از آسیب‌های بسیاری مصون می‌دارد.

انتهای پیام/

کد خبر 1403033101709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha