کشف جسد ۶۰۰ ساله در زیر یک پارک در لیتوانی

گنجینه‌های فراموش شده‌ای متعلق به قرن‌های گذشته، درست در نزدیکی یک مسیر پیاده‌روی در پارکی در لیتوانی دفن شده بودند.

به گزارش میراث آریا، موزه ملی لیتوانی اعلام کرد که باستان‌شناسان بخشی از پارک منطقه‌ای Verkių را بهار امسال حفاری کردند. این پارک که در حومه شهر ویلنیوس، پایتخت این کشور اروپایی قرار دارد، دارای فضای سبز، جنگل و یک عمارت قدیمی بزرگ است.

کاوش‌های این پارک در سال ۲۰۰۸ منجر به کشف ده‌ها قبر و آثار باستانی مربوط به قرون وسطی شد. گستره این گورستان قرون وسطایی از آن زمان، یک معما باقی مانده بود و باستان‌شناسان امیدوار بودند که سرانجام این معما را حل کنند.

حین حفاری‌های اخیر، باستان‌شناسان یک جفت گور دیگر با قدمت ۶۰۰ سال یافتند. قدمت این گورها به همان دوره قرن سیزدهم تا چهاردهم مانند باقی گورستان بازمی‌گردد.

کشف جسد ۶۰۰ ساله در زیر یک پارک در لیتوانی

یکی از گورهای قرون وسطایی متعلق به زنی میانسال است. باستان‌شناسان آن را غنی و استثنایی توصیف کردند.

اشعه ایکس جواهرات ۶۰۰ ساله‌ای را نشان می‌دهد که جسد این زن را تزئین کرده‌اند. تاجی از برنج مارپیچ بر سر اوست. گردنبندی از صدف، مهره و قلاب‌های فلزی گردنش را تزئین کرده و یک دستبند و انگشتر نیز در دستان اوست.

کشف جسد ۶۰۰ ساله در زیر یک پارک در لیتوانی

این زن احتمالا با شنل دفن شده است. باستان‌شناسان می‌گویند دو کلید و یک گلدان سرامیکی کنار او قرار داده شده و یک زنگ نیز نزدیک پای اوست. در قرون وسطی، اعتقاد بر این بود که زنگ‌ها وسایل محافظتی هستند و معمولا با زنان دفن می‌شدند.

دومین گور ۶۰۰ ساله آثار باستان زیادی نداشت.

کشف جسد ۶۰۰ ساله در زیر یک پارک در لیتوانی

باستان‌شناسان بخش بزرگی از گورها را برداشته و آن‌ها را در آزمایشگاه تجزیه و تحلیل کردند. این یافته‌ها بازسازی و به موزه ملی لیتوانی منتقل خواهند شد.

کشف جسد ۶۰۰ ساله در زیر یک پارک در لیتوانی

لیتوانی کشوری در شمال شرقی اروپا است که از شمال با لتونی، از شرق با بلاروس، از جنوب با لهستان و کالینینگراد و روسیه و از غرب با دریای بالتیک همسایه است.

انتهای پیام/

کد خبر 1403040200050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha