اربعین شهید جمهور و شهدای خدمت در مصلای نماز جمعه زنجان برگزار می‌شود

استاندار زنجان بر ضرورت انعکاس دستاوردهای ۱۰۰۰ روزه دولت شهید رئیسی تاکید کرد و گفت: به مناسبت اربعین شهید آیت الله رئیسی و شهدای خدمت مراسم گرامیداشتی روز پنج شنبه ۷ تیرماه در مصلای نماز جمعه زنجان برگزار می‌شود.  

به گزارش میراث آریا، محسن افشارچی، امروز شنبه ۲ تیرماه ۱۴۰۳ در جلسه هماهنگی آیین گرامیداشت اربعین شهید جمهور و شهدای راه خدمت با گرامیداشت یاد خاطره این شهدا گفت: شهید رئیسی همواره منافع ملی کشور را به منافع شخصی خود ترجیح می‌داد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه طهارت سیاسی یکی از ویژگی‌های بازر شهید جمهور بود، گفت: انتظار ما از کاندیداهای ریاست جمهوری این است که در صحنه مناظرات طهارت سیاسی داشته و منافع ملی را به منافع شخصی ترجیح ندهند و کسب رای بیشتر دلیلی برای تخریب یکدیگر و اقدامات دولت خدمتگزار نباشد.  

او با یادآوری اینکه تلاش‌های بسیاری در دولت سیزدهم انجام شد که اصحاب قدرت در تلاش برای نفی آن هستند، ادامه داد: شهید جمهور به فرموده مقام معظم رهبری خستگی ناپذیر بود. با روی کار آمدن دولت سیزدهم بسیاری از مشکلات معیشتی مردم با پایین آمدن نرخ تورم، احیای واحدهای تولیدی راکد، مشکلات مسکن، جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی و کاهش نرخ بیکاری حل شد.  

افشارچی با انتقاد از اینکه مبنای کسب رای تعدادی از کاندیداهای این دوره از ریاست جمهوری نادیده گرفتن تلاش‌های دولتمردان قبلی است، گفت: نظام جمهوری اسلامی علیرغم تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی دشمنان همچنان مقتدر و استوار ایستاده است. البته منکر وجود مشکلات در کشور نیستیم ولی باید روحیه امید در مردم را برای مشارکت حداکثری در انتخابات فراهم کنیم.  

او با تاکید براینکه منش سیاسی شهید جمهور در جمهوری اسلامی بی‌سابقه بود، گفت: لازم است تا آیین گرامیداشت اربعین آیت الله رئیسی و شهدای خدمت با شکوه هرچه تمام و با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شود.  

استاندار، از توان تمام دستگاه‌ها برای برگزاری این مراسم که روز پنج شنبه ۷ تیرماه مصادف با سالروز شهادت شهید بهشتی در مصلای نماز جمعه خواهد بود، استفاده شود. در این زمینه کلیپ و مستندهای مرتبط با آیت الله رئیسی در سفر به استان زنجان تهیه و از طریق صدا و سیما و بیلبوردهای شهری به نمایش درآید.

انتهای پیام/

کد خبر 1403040200082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha