خدمت رسانی شایسته به زائران اولویت اول گردشگری خراسان رضوی است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: خدمت رسانی شایسته به زائران اولویت اول گردشگری خراسان رضوی است.

به گزارش میراث آریا، سید جواد موسوی یکشنبه سوم تیر ماه ۱۴۰۳ در جلسه شورای فرماندهان و شورای حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهید طرحچی گفت: با همکاری دستگاه‌های خدمت رسان در ستاد اجرایی خدمات سفر و تشکل‌های گردشگری و زیارتی در مسیر تسهیل و ارزان سازی سفر به مشهد گام بر می‌داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی به ارتباط صنایع‌دستی با سوغات زیارت اشاره و تصریح کرد: از حدود ۹۰ رشته صنایع‌دستی فعال در استان خراسان رضوی، بیش از ۲۰ رشته مرتبط با زیارت و فرهنگ رضوی است.

او افزود: صنایع‌دستی می‌تواند در سبد سوغات زیارت مشهد قرار گیرد که در این زمینه اقدام و مقدمات و زیرساخت‌های لازم فراهم شده است.

موسوی یادآور شد: با توجه به ظرفیت‌های حوزه صنایع‌دستی در بخش اشتغال و کارآفرینی، بسیج در سراسر استان می‌تواند در این زمینه فعال و تسهیل‌گر باشد.

همچنین سید محمود مادرشاهیان رئیس کانون تشکل‌های گردشگری و زیارتی استان در این جلسه گفت: خدمت به زائران حضرت رضا (ع) مهم‌ترین رویکرد و افتخار مراکز اقامتی، پذیرایی و گردشگری استان است.

او افزود: در مراسم وداع با رئیس جمهور شهید مراکز اقامتی مشهد داوطلبانه بیش از ۷ هزار مهمان را رایگان پذیرش کردند که عشق و علاقه آن‌ها را نشان می‌دهد.

مصطفی عاشوری، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید آقا مصطفی خمینی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در این جلسه گفت: توسعه و ترویج زیارت خانواده محور در دستور کار و برنامه‌های این اداره کل قرار دارد و بسیج در اجرای این برنامه می‌تواند نقش ایفا کند.

او افزود: با همکاری بسیج می‌توانیم زمینه سفر ارزان و گروهی زائران به مشهد مقدس را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

کد خبر 1403040400188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha