موزه سلامت لرستان راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: موزه سلامت این استان به زودی در بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش میراث آریا، دکتر بهرام دلفان روز سه‌شنبه 19 تیرماه در مراسم افتتاح مرکز مهارت‌های بالینی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: این موزه در ساختمان قدیمی مرکز مهارت‌های بالینی راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار کرد: هر علمی دارای گذشته است که در کتب درسی به تاریخچه علم پزشکی به عنوان موضوعی جذاب اشاره شده است و تجهیزات تاریخ پزشکی و سیر تکاملی این تجهیزات در موزه سلامت استان در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.

او با بیان اینکه این موزه سنگری بوده که در دوران دفاع مقدس برای بیمارستان شهدای عشایر ایجاد شده است عنوان کرد: تجهیزات پزشکی از حدود ۷۰ سال گذشته در این استان استفاده شده است که برای دانشجویان و اساتید به نمایش گذاشته خواهد شد.

دکتر علی فرهادی معاون توسعه و مدیریت دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز با اشاره به بهره‌برداری مرکز بالینی مهارت پزشکی بیان کرد: این مرکز با مساحت ۸۰۰ متر مربع با ۲ طبقه در بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد راه‌اندازی شده است.

او با بیان اینکه برای ارزیابی هر دانشکده پزشکی یک مرکز مهارت‌های بالینی مورد نیاز است اظهار کرد: علاوه بر بحث آموزشی و کلاس‌های تئوری برای ارزیابی، دانشجویان باید زمان فارغ التحصیلی در این مراکز، مهارت‌های لازم را کسب کنند.

انتهای پیام/

کد خبر 1403042000987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha