برگزاری دوره‌های آموزش صنایع‌دستی به زندانیان دره‌شهر  ایلام

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از برگزاری کلاس‌های آموزش صنایع‌دستی به زندانیان شهرستان دره‌شهر خبر داد .

به‌گزارش میراث‌آریا، فرزاد شریفی گفت: براساس تفاهم‌نامه همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با امور زندان‌ها کلاس های آموزش عمومی دررشته‌های مختلف صنایع‌دستی برای زندانیان این شهرستان برگزار می‌شود .

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام بر لزوم و ضرورت آموزش زندانیان فاقد مهارت در راستای فراهم کردن زمینه‌های اشتغال پایدار و جلوگیری از تکرار جرم و کاهش بزهکاری و کمک به ایجاد اشتغال مولد تاکید کرد و افزود: آموزش صنایع‌دستی به خصوص صنایع بومی با تأمین امکانات لازم در مکان آموزشی در محل سالن آموزش زندان شهرستان دره‌شهر با حضور مربیان کاربلد صنایع دستی انجام می‌شود.

او در ادامه کسب مهارت، ایجاد درآمد در زندان برای زندانی و خانواده آنها و برخورداری از حرفه صنعتگری پس از خروج از زندان را از جمله مزایای برگزاری این کارگاه‌ها عنوان کرد و گفت: علاوه بر صدور کارت مهارت صنعتگری برای زندانیانی که دوره می بینند، اداره میراث‌فرهنگی باهمکاری اداره امور زندان‌ها درزمینه بازاریابی، تبلیغات و برپایی نمایشگاه عرضه و فروش محصولات این زندانیان نیزهمکاری و مساعدت‌های لازم را به عمل خواهد آورد.

انتهای پیام/

کد خبر 1403042001012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha