به گزارش ميراث آريا(chtn)،\"اسفنديار رحيم‌مشايي\"معاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در جمع وزرا و سفراي کشورهاي عضو عدم تعهد گفت:ايران به عنوان اولين رئيس کميته ميراث جهاني در کنوانسيون نيز تاثير گذار بوده است و انتظار داريم که از حمايت کشورها در زمينه عضويت در اين کميته برخوردار شويم.

وي با اشاره به تمدن و مدنيت ايران تاکيد کرد:ايران يکي از معدود تمدن‌ها در سطح جهان است و اکتشافات انجام شده در کشورما از تاريخ چندين هزار ساله خبر مي‌دهد.

مشايي ادامه داد: از اين ملت انتظار مي‌رود که در فرآيند فرهنگي مشارکت جدي داشته باشد تا فرصتي براي تعامل جهاني بشر به‌وجود آيد.

وي به همايش وزراي کشورهاي عضو عدم تعهد اشاره کرد و افزود: برگزاري اين همايش موجب خرسندي ما است و در اين مدت توانستيم راجع به مسائل جهاني گفتگو کنيم .

به گفته مشايي وجود چالش‌هاي بزرگ در آستانه هزاره سوم نشانگر ناتواني مديريت جهان در اداره امور است.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با تاکيد بر ضرورت تحول در مديريت جهاني يادآور شد:اين تحول محقق نمي‌شود مگر اينکه سازوکارهاي مديريتي در جهت ظرفيت انسان‌ها شکوفا شود.

معاون رئيس‌جمهور تصريح کرد: تعهد به يکي از قطب‌هاي قدرت مانع بروز ظرفيت‌هاي انساني است،بنابراين تاسيس جنبش عدم تعهد اساسي‌ترين مرحله براي بروز ظرفيت‌هاي جهاني است.

وي ادامه داد:ما در شرايطي هستيم که امکان گفتگوي روشن و صريح براي تحقق شرايط آرماني انسان‌ها فراهم شده است و نزديک شدن انسان‌ها به يکديگر روند مثبتي براي تحقق تمام ظرفيت‌هاي انساني است که اين زمينه رو به رشد است.

M/106


انتهای پیام/

کد خبر 138606142