به گزارش ميراث آريا (CHTN)، \"نوف بنت البندر آل سعود \"،، يکي از شاهزاده هاي عربستان به‌عنوان مسئول بخش هنري کشورهاي عربي حوزه خليج‌فارس به همراه گروهي از هنرمندان عرب با هدف برگزاري نمايشگاه گرافيک و نقاشي، هشتم شهريور ماه وارد ايران شدند.

بر اساس اين گزارش، \"نوف نبت البندر آل‌سعود\"، در حاشيه سفر خود به ايران در ديدار با \"اسفنديار رحيم‌مشايي\"،‌ معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري هدف خود از سفر به ايران را ايفاي نقش در توسعه روابط فرهنگي دو کشور دانست .
مشايي نيز در اين ديدار خواستار امضاي تفاهمنامه‌اي شد تا بر اساس آن نمايشگاه مشترک هنري – فرهنگي در رياض و تهران بر پا شود.

خاطر نشان مي شود، در ديدار رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري و شاهزاده خانم آل سعودي بر توسعه روابط فرهنگ ايران و عربستان تأکيد شد.

همچنين در ديدار شاهزاده عربستان با معاون فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري مقرر شد از اين پس هر دو سال يکبار جشنواره‌هاي فرهنگي در دو کشور برگزار شود.

اين گزارش مي‌افزايد، بازديد از موزه‌هاي فرش، ملي، کاخ موزه گلستان و جواهرات، برگزاري کنسرت بانوان، سفر به اصفهان و شيراز و ديدار با مقامات فرهنگي ايران ازجمله برنامه‌هاي حاشيه‌اي سفر شاهزاده‌ خانم آل سعودي به ايران بود که از طرف معاونت فرهنگي و ارتباطات سازمان تدارک ديده شده بود.

لازم به ذکر است، نمايشگاه نقاشي و گرافيک هنرمندان عرب، تا 16 شهريورماه در محل تالار آبي کاخ موزه نياوران بر پا بود.

116/

انتهای پیام/

کد خبر 1386061830