به گزارش ميراث آريا(chtn)، مسابقه طراحي اسکيس با موضوع ميدان نقش جهان توسط معاونت ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و با همکاري گنجينه نقش جهان برگزار مي‌شود.

اين مسابقه به منظور آشنايي بيشتر و پاسداشت ميراث جهاني ايران، درک و اهميت جايگاه ميدان و لزوم صيانت از آثار گرانبهاي فرهنگي برگزار مي‌شود.

لازم به ذکر است؛ فراخوان مسابقه طـراحي اسکيس نقش‌جـهـان تا 10 آذر ماه 86 تمديد شد. همچنين هدف از طرح، تبيين تصويري از آينده ميدان نقش جهان و نقش آن در فضاي عمومي شهر اصفهان است.

بنابراين گزارش؛ براي ارائه اين طرح توجه به نکات، استمرار حيات ميدان نقش جهان به عنوان اصلي‌ترين مرکز تعاملات اجتماعي در شهر اصفهان، تأمين نيازها و الزامات ايفاي اين نقش با احترام به هويت تاريخي مجموعه، تأمين نيازها و الزامات ايفاي اين نقش با احترام به هويت تاريخي و تأمين نيازها و الزامات ايفاي اين نقش با احترام به هويت تاريخي مجموعه الزامي است.

همچنين از ديگر شرايط شرکت در اين فراخوان، توجه به طراحي فضاي باز و حرکت‌هاي پياده و سواره در ارتباط با نقش ميدان در منطقۀ تاريخي شهر اصفهان، پيرايش مداخلات ناهمگون و ناساز با منظر و محيط ميدان، توجه به نقش مبلمان شهري در فضاي ميدان است.

گزارش ميراث آريا مي‌افزايد: علاوه بر دانشجويان مقاطع مختلف رشته¬هاي مرمت و احياء بناهاي تاريخي، معماري، طراحي شهري و ديگر رشته‌هاي مرتبط، تمام گروه‌هاي آزاد مي‌توانند در اين فراخوان شرکت کنند.

بنابراين گزارش؛ علاقمندان بايد آثار خود را براي شرکت در اين مسابقه حداکثر تااريخ 10 آذر‌ماه 1386 به دبيرخانه تحويل دهند يا زودتر با پست پيشتاز به نشاني پستي گنجينه نقش جهان، تهران، شمالغرب ميدان انقلاب، روبروي سينما مرکزي کوچه شهيد جنتي، شماره 33، طبقه 4، واحد 7 بفرستند.

به گزارش chtn، در اين مسابقه آثاري پذيرفته مي‌شود که بر پايه حس آفرينندگي و خلاقيت هنري ايجاد شده باشد. بنابراين آثار کپي شده از روي آثار هنرمندان ديگر در اين نمايشگاه جايگاهي ندارد.

117
انتهای پیام/

کد خبر 1386082914