\"افشين کرمي\" مدير کاخ‌موزه سعدآباد با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: براي راه‌اندازي موزه اتومبيل هنوز به تفاهم نهايي با شرکت سايپا نرسيده‌ايم و در صورتي که اين شرکت اسپانسر ما در راه‌اندازي اين موزه نشود، اين موزه را در فضايي کوچک‌تر و به صورت مستقل راه‌اندازي خواهيم کرد.

وي درباره زمان راه‌اندازي اين موزه، افزود: بعد از هيأت امنايي شدن کاخ‌موزه، راه‌اندازي موزه خودرو در دستور کار قرار خواهد گرفت.

کرمي درباره دلايل همکاري نکردن شرکت سايپا در راه‌اندازي اين موزه گفت: شرکت سايپا اعلام نکرده که در راه‌اندازي موزه همکاري نمي‌کند. در آخرين مذاکره که حدود دو هفته پيش انجام شد، شرکت سايپا جواب مشخص و قاطعي در اين زمينه به ما نداده‌ است.

به گفته مدير کاخ‌موزه سعدآباد،در صورت همکاري نکردن شرکت سايپا اين موزه در فضايي کوچک‌تر در محل نگهداري خودروهاي قديمي کاخ سعدآباد راه‌اندازي خواهد شد.

کرمي در ادامه به تعداد اتومبيل‌ها اشاره کرد و تصريح کرد :هفت اتومبيل از سوي نهاد رياست جمهوري به اتومبيل‌هاي مجموعه اضافه شدند که تعداد آنها به 18 عدد مي‌رسد. شرکت سايپا نيز تقبل کرده تعدادي از اتومبيل‌هاي قديمي خود را به اين موزه اضافه کند و احتمالا مجموع آنها به 25 خودرو مي‌رسد.

وي ادامه داد: براي محافظت بيشتر از اتومبيل‌ها آنها را در ويترين هاي که احتمالا از شيشه‌هاي ضد گلوله است، قرار داده مي‌شوند.

خاطرنشان مي‌شود، يکي از اتومبيل‌هاي قديمي سعدآباد متعلق به پهلوي اول است. همچنين يک رولزرويس سرمه‌اي متعلق به آخرين همسر پهلوي دوم و يک کالسکه سلطنتي است که توسط خاندان پهلوي در مواقع خاص براي عبور و مرور در سعدآباد مورد استفاده قرار مي‌گرفت.

115/

انتهای پیام/

کد خبر 1386100539