مرتضي رضوانفر رئيس پژوهشکده مردم‌شناسي با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN)گفت: بخشي از نمايشگاه فرهنگي ايران در سوريه به پژوهشکده مردم‌شناسي اختصاص دارد و قرار است در اين نمايشگاه پوشاک اقوام ايراني، به نمايش درآيد.

وي افزود: نمايش زيورآلات، معرفي فعاليت‌هاي انجام‌شده در حوزه مردم‌شناسي و ارائه پژوهش‌هاي مرتبط با اين حوزه از ديگر بخش‌هاي نمايشگاه است.

به گزارش ميراث‌ آريا قرار است هفته فرهنگي ايران در سوريه، امروز (17 بهمن) افتتاح شود.

در اين هفته فرهنگي معاونت فرهنگي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري غرفه‌هاي ديگري شامل غرفه نمايشگاه عکس و نقاشي، غرفه مولاژ آثار و ابنيه تاريخي و غرفه کتاب و نشر را دارد.

همچنين در کنار نمايشگاه‌ها دو گروه تئاتر رستم و سهراب و شمس و مولانا را به صورت پرفورمنس اجرا خواهند کرد.

رضوانفر در بخش ديگري از گفتگوي خود با ميراث آريا، در مورد زمان دقيق برگزاري اجلاس کشورهاي حوزه نوروز در ايران گفت: هنوز زمان دقيق آن مشخص نشده اما قرار است در حاشيه اين اجلاس نمايشگاهي از تحقيقات و پژوهش‌هاي مرتبط با نوروز برگزار شود. ضمن آنکه در اين اجلاس نمادهاي نوروز نيز به نمايش درخواهد آمد.

به گفته رئيس پژوهشکده مردم‌شناسي، همچنين 10 کشور حوزه نوروز شامل افغانستان، پاکستان، آذربايجان، ‌قرقيزستان، قزاقستان، تاجيکستان، ترکيه، هند در حاشيه اين اجلاس هر يک داراي غرفه بوده و پژوهش‌ها و نمادهاي نوروز کشور خود را به نمايش خواهند گذاشت.

قرار است اجلاس کشورهاي حوزه نوروز سال آينده در تهران برگزار شود. در صورت تکميل پرونده ثبت جهاني نوروز توسط 10 کشور نامبرده، احتمالا اين آيين باستاني به عنوان ميراث‌معنوي ثبت جهاني خواهد شد.

115/

انتهای پیام/

کد خبر 1386111719