هفت سين ايراني روي آب چيده مي شود

افشين کرمي مدير کاخ موزه سعدآباد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: کاخ موزه سعدآباد برنامه هاي مختلفي را براي ايام نوروزي بازديدکنندگان فراهم کرده است. چيدن سفره هفت سين روي آب يکي از اين برنامهاست.

وي ادامه داد: قرار است سفره هفت سين ايراني به عنوان يکي از نمادهاي سنتي و نوروز ايراني از دوم فروردين ماه روي استخر آب کاخ موزه نگارستان چيده شود.

کرمي با بيان اينکه در وروديه موزه هاي کاخ موزه نيز بازاچه صنايع دستي و مولاژ آثار تاريخي وجود دارد، خاطرنشان کرد: همچنين در محوطه باز کاخ موزه در حدود 20 غرفه برپا شده است تا محصولات فرهنگي و صنايع دستي ايراني را به بازديدکنندگان معرفي و ارائه دهد.

به گفته مدير کاخ موزه سعدآباد، برپايي ايستگاه موسيقي سنتي، نمايش هاي خياباني، نمايشگاه سنگ از ديگر اقدامات نوروزي اين موزه است.

وي درباره راه اندازي قطار سعدآباد براي گردشگران به ميراث آريا گفت: هنوز مشخص نيست که اين قطار همزمان با ايام نوروز به حرکت دربيايد. اما بازديدکنندگان سعدآباد مي توانند با ماشين هاي قديمي که در اين مکان وجود دارد، در داخل فضاي کاخ موزه سعدآباد رانندگي کنند.

کرمي از برگزاري نمايشگاه نقاشي در موزه ملل و هنرهاي زيبا در ايام نوروز خبر داد و افزود: همچنين فروشگاه اينترنتي فروش محصولات فرهنگي به شکل مجازي به صورت آزمايشي راه اندازي شده است و اميدوارم که بتوان در ايام نوروز به شکل رسمي اين فروشگاه مجازي را رسما افتتاح کنيم.

115/
انتهای پیام/

کد خبر 138612294