براي حفظ بافت تاريخي تبريز بايد الگو سازي کرد

به گزارش ميراث آريا(chtn)به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، محمد تقي پير بابايي، ضمن بيان اين مطلب گفت: بايد مردم را با ويژگي ها و توانمندي هاي بافت هاي تاريخي و لزوم حفظ انها آشنا کرد.

به گفته وي، در راستاي حفظ بافت هاي تاريخي بايد اقدام به انجام تحقيقات و پژوهش هاي کاربردي نمود و از اين تحقيقات در راستاي معرفي به مردم بهره گرفت.

پير بابايي به تيم تحقيقاتي دانشگاه هنر اسلامي تبريز اشاره کرد و گفت: اين مجموعه علمي در راستاي تحقق اهداف تحقيقاتي خود براي تحقيقات کاربردي در راستاي مسائل تاريخي و فرهنگي اقدام به اجراي طرح هاي مختلف کرده است.

معاون آموزشي دانشگاه هنر اسلامي تبريز در مورد اقدامات صورت گرفته توسط اين دانشگاه در مورد بافت تاريخي گفت: نمونه اي طرح ها در بررسي بافت تاريخي در خيابان تاريخي تربيت تبريز صورت گرفته و تحقيقات کامل و جامعي را شامل شده که توسط دانشجويان مشتاق و توانمند و با همراهي اساتيد خبره صورت گرفته است.

وي تصريح نمود: قطع شدن اين تحقيقات به دليل مسائل مالي در همين مرحله باقي مانده است و اين مساله مي تواند در روند حفظ بافت مشکلاتي را ايجاد نمايد و اميدواريم اين مشکل به زودي مرتفع شده و ادامه تحقيقات از سر گرفته شود./106

انتهای پیام/

کد خبر 138902152