دولت دهم توجه ويژه‌اي به مقوله فرهنگ و هنر دارد

به گزارش ميراث آريا(CHTN)، معاون صنايع‌دستي کشور در چهارمين نشست هم انديشي تشکيل شرکت سرمايه گذاري توسعه صنايع‌دستي ايران گفت: تا پايان برنامه پنجم ما مکلف به ايجاد تعداد مشخصي شغل در عرصه صنايع‌دستي هستيم.

تهمينه دانيالي تصريح کرد: استان‌ها در اين بخش با توجه به ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي موجود بخشي از اين تکليف را بر عهده مي‌گيرند.

وي با اشاره به تأکيد شخص رئيس جمهور مبني بر واگذاري اشتغال به بخش تعاوني‌ و حمايت از تعاوني‌ها و تشکل‌ها افزود: دولت دهم توجه ويژه‌اي به مقوله فرهنگ و هنر دارد.

معاون صنايع‌دستي کشور افزود: بر همين اساس تمامي بخش‌هاي دولتي چون وزارت بازرگاني همکاري‌هاي خوبي با ما دارند که با حمايت آن‌ها از حوزه فرهنگ و هنر کشور حمايت بيشتري نسبت به سال‌هاي گذشته شده است.

دانيالي گفت: به طور قطع با رهبري حکيمانه مقام عظماي ولايت و جديت و پشتکار دولت، ايران در سال‌هاي آينده بيش از امروز در اتخاذ تصميم‌هاي جهاني و تغيير نظام سلطه موثر خواهد بود.

وي يادآور شد: تغيير نظام سلطه و حرکت در راستاي اتخاذ تصميمات جهاني به پشتوانه حفظ مواريث فرهنگي کشور محقق مي‌شود.

اين مقام مسئول در خصوص واگذاري تصدي گري‌ در امور فرهنگي و هنري به بخش خصوصي، ضمن تأکيد بر حساسيت‌ها و ظرافت‌هاي خاص اين حوزه افزود: اين امر بايد توسط افراد آشنا به حوزه فرهنگ و هنر و علاقه مندان به اين عرصه محقق شود.

تهمينه دانيالي خاطرنشان کرد: اميدوارم با تشکيل اين شرکت، واسطه گري و دلالي از بازار صنايع‌دستي حذف شود تا توليد کنندگان و مصرف کنندگان منتفع شوند.

وي يادآور شد: تشکيل اين شرکت همچنين مي‌تواند دغدغه هنرمندان و صنعتگران را در خصوص تأمين مواد اوليه برطرف کند.

111/

انتهای پیام/

کد خبر 1389021541