اجراي نمايش \"شب آفتابي\" در ايلام

مسعود اسکندري با اعلام خبر فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:اين برنامه ترکيبي از فيلم،نمايش و تئاتر است که تا کنون در تهران،مشهد و همدان اجرا شده است در اين طرح جمعيت بسياري به عنوان سياهي لشگر حضور دارند و نمايشي را از خلقت انسان تا دوران حضرت مهدي (ع) اجرا مي‌کنند.

وي با بيان اينکه در تئاتر \"شب آفتابي\" مقوله دفاع مقدس از آدم تا خاتم و از خاتم تاکنون در طول تاريخ نشان داده مي‌شود،گفت: اين برنامه روايتي از سرگذشت انبياء الهي از زمان خلقت تا خاتم الانبياء و داستان مصائب اهل بيت عصمت و طهارت، ظهور منجي عالم بشريت و پيروزي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس را به تصوير مي‌کشد.

مدير کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام تصريح کرد:منطقه‌اي براي اجراي اين نمايش تجهيز و سوله‌اي با ظرفيت دو هزار و 500 نفر به اين منظور آماده شده است.

اين مقام مسئول در اداره کل ميراث فرهنگي استان ايلام ادامه داد:اين برنامه از 27 رجب تا 27 شعبان به مدت 30 شب،هر شب سه ساعت اجرا و طي آن هبوط آدم تا ظهور منجي به تصوير کشيده مي‌شود.

اسکندري اظهار داشت:آيتم‌هاي شب آفتابي شامل آدم و حوا و وسوسه‌هاي شيطان ،داستان ظهور پيامبران اولولعزم و پيغام آنان،بعثت پيامبر(ص)،هجرت مسلمانان از مکه ،غزوه بدر و سپس فتح مکه ،رحلت پيامبر و وقايع بعد از آن ،پيروزي انقلاب اسلامي ، آغاز جنگ تحميلي و سرانجام به سوي ظهور مي شود.

لازم به ذکر است،شب آفتابي از آخرين کارهاي بهزاد بهزادپور با هدف ارائه شکل جديد از تاريخ اديان و مفاهيم ناب الهي به قشرهاي مختلف جامعه بويژه جوانان است.
/117انتهای پیام/

کد خبر 1389040810