چهارمين جشنواره تابستاني موزه ميراث روستايي گيلان

سرپرست موزه ميراث روستايي گيلان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:با توجه به اينکه تاکنون سه جشنواره تابستاني در محل موزه برگزار شده است و نيز استقبال بي‌نظير بازديد‌کنندگان از موزه‌ در ايام جشنواره، انتظار مي‌رود پس از تأمين اعتبار، چهارمين جشنواره تابستاني در تابستان جاري برگزار شود.

اميد عزيزي افزود:اهميت جشنواره تابستاني در اين است که برنامه‌هاي متنوع و جذابي از آثار فرهنگي و بومي در آن به نمايش درآمده و به اين علت مخاطبان زيادي را به خود جذب مي‌کند.

سرپرست موزه ميراث روستايي گيلان يادآور شد: نشان دادن آثار فرهنگي در برنامه‌هاي جشنواره، به دليل شنيداري و ديداري بودن و از سوي ديگر جمعيت اندک کتابخوان، تأثيرگذارتر از ارائه همين آثار به شکل نوشتاري است.

وي افزود:در جشنواره تابستاني بازديدکنندگان مي‌توانند از مجموعه‌هاي مسکوني و نمايشگاه‌هاي صنايع‌دستي، عکس و نقاشي، پوشاک محلي و سفره گيلاني بازديد کنند.

عزيزي خاطرنشان کرد:همچنين با برگزاري اين جشنواره اين امکان فراهم مي‌شود که بازديدکنندگان با اجراي بازي‌ها و نمايش‌هاي سنتي مانند مراسم سنتي عروس‌گوله، لافندبازي، نوروزي‌خواني و اجراي زنده گونه‌هاي مختلف موسيقي محلي با فرهنگ بومي گيلان آشنا شوند./117

انتهای پیام/

کد خبر 1389042345