بهره برداري از 50 پروژه مرمتي در آذربايجان شرقي

به گزارش ميراث آرياchtn)) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، تراب محمدي فرارسيدن هفته دولت را به تمام دستندکاران و اعضاي خانواده دولت تبريک گفت.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي افزود: به مناسبت هفته دولت بيش از 50 پروژه جديد سازمان که طي سال گذشته انجام گرفته، مورد بهره برداري قرار خواهند گرفت.

به گفته وي، فعاليت هاي مرمتي در خانه پروين اعتصامي مراحل نهايي خود را مي گذراند و امامزاده دوزال جلفا نيز مرمت کلي شده است. همچنين سالن اجتماعات و آزمايشگاه تخصصي تاريخي موزه آذربايجان در حال آماده سازي است.

محمدي با اشاره به برخي پروژه هاي حوزه گردشگري گفت: احداث کمپ هاي مختلف گردشگري در نقاط مختلف استان مانند قره قشون بناب، قره کهريز خامنه، پنج آسياب شبستر، گردشگري جلفا و امامزاده ارزيل ورزقان انجام گرفته و با اضافه شدن اين کمپ ها به مجموعه هاي خدمات گردشگري استان، انتظار افزايش گردشگران را داريم.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان، آماده سازي راه دسترسي به برخي کمپ ها مانند کمپ سد زر آباد ورزقان، راه دسترسي و برق رساني به کمپ گردشگري اونليق و آبرساني به کمپ گردشگري غرب تبريز را از ديگر پروژه هاي آماده بهره برداري معرفي نمود.

وي افزود: براي رفاه حال گردشگران، 9 باب مجموعه خدماتي و رفاهي و سرويس بهداشتي به شکل متمرکز در نقاط مختلف استان به مجموعه هاي در حال فعاليت اضافه شده اند.

به گفته محمدي، 12 مجموعه سرويس بهداشتي نيز در مدارس مختلف ساخته شده تا در مواقعي که اين مدارس به عنوان محل استقرار گردشگران تعريف مي شوند، مورد استفاده قرار گيرند و موجب رضايت گردشگران را فراهم آورند.

محمدي با اشاره به تصميم سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري براي گسترش روز افزون گردشگري تاکيد کرد: ساخت و تکميل اين پروژه ها مدت هاست با جديت پيگيري مي شود و تلاش شده است تا در حد امکان بهترين و مناسب ترين شکل و امکانات براي آ نها تعريف شود تا بتوانيم رضايت استفاده کنندگان و گردشگران را نيز جلب کنيم.

محمدي، هفته دولت را فرصت مغتنمي براي خسته نباشيد گفتن به آن دسته از کارکنان دولت خدمتگذار دانست که در تمام روزهاي سال بي منت و پر تلاش براي اعتلاي ايران عزيز تلاش مي کنند و تنها خواسته شان ديدن سربلندي و موفقيت کشورمان و جلب رضاي خداي متعال است.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي در خاتمه، فرا رسيدن هفته دولت را به تمام نيروهاي تلاشگر و خستگي ناپذير سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تبريک گفت و براي آنها سالي سرشار از تلاش و سربلندي آرزو کرد./106

انتهای پیام/

کد خبر 1389060125