به گزارش ميراث آريا (chtn) دکتر غلامرضا معصومي رييس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي با اعلام اين خبر گفت: در مرحله نخست طرح دو شماره 66976969 و 66976666 براي راه‌اندازي اين سامانه در نظر گرفته شده و پس از توافق با وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، يک شماره تلفن سه يا 4 رقمي کشوري براي آن در نظر گرفته مي‌شود.

وي افزود: مردم مي‌توانند با تماس با اين شماره‌ها مشکلات اورژانس‌هاي بيمارستاني را که تا پيش از اين، به صورت مکتوب به معاونت‌هاي درمان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي منعکس مي‌کردند، به صورت تلفني و مستقيم به مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي گزارش کنند.

معصومي با اعلام اين که بسياري از مشکلات احتمالي مردم در اورژانس‌هاي بيمارستاني در جلسه‌‌اي کارشناسي احصاء شده است، گفت: برخي از مشکلات هم هستند که ممکن است مردم با آنها مواجه شوند و ما بي‌خبر باشيم که با اين شماره‌ها قابل رصد و پيگيري هستند.

وي اضافه کرد: مشکلات اورژانس را مردم تاکنون به صورت مستقيم به خود بنده، معاونت درمان وزارت بهداشت و حتي خود وزير گزارش مي‌دادند و يا معاونت‌هاي درمان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي به صورت مکتوب آنها را رسيدگي مي‌کردند که با راه‌اندازي اين سامانه، ارتباط مردم سريع‌تر شده و مشکلات راحت‌تر قابل پيگيري است. /122

انتهای پیام/

کد خبر 138906212