موزه‌ها بهترين فضاي انتقال علم و فرهنگ هستند

به گزارش ميراث آريا(CHTN)، يکي از پيشگامان راه اندازي موزه آبگينه و سفالينه در جشن سي امين سالگرد موزه ياد شده با اعلام اين مطلب گفت: از دهه چهل به بعد جريان فرهنگي موزه داري در ايران با تحولات جديدي رو برو شده است.

نوشين دخت نفيسي با بيان اينکه موزه‌هاي جديد ايران با مضامين هنري ساخته شدند، ادامه داد: موزه‌هاي فرش و آبگينه از موزه هاي تخصصي هستند که خوشبختانه تا به امروز پايدار بوده و با روند رو به رشدي در حال فعاليت هستند.

وي افزود: موزه آبگينه نيز در زندگي 30 ساله‌اش فراز و نشيب‌هاي بسياري را پشت سر گذاشته و هنگام آغاز نيز بدون مطالعه قبلي شروع به کار کرده است.

اين صاحب نظر در عرصه موزه و موزه داري تصريح کرد: بعد از چندين بار تغيير مکان موزه در نهايت تصميم گرفته شد موزه در فضاي کنوني و منزل قوام السلطنه راه اندازي شود.

وي با بيان اينکه در ابتداي مسير طرحي تخيلي براي موزه آماده کرده، اضافه کرد: در زمان تأسيس موزه چندين صندوق بسته از آثار قديمي و زيرخاکي را در اختيار داشتم.

نفيسي گفت: ايجاد موزه‌اي عمومي و علمي از اين اشيا اقدامي بسيار مشکل بود که خوشبختانه با پشتکاري و تلاش توانستيم با گذشت چندين سال خود را به اين هدف نزديک کنيم.

به گفته اين صاحب نظر در عرصه موزه و موزه داري سبک نوين تهيه اتيکت اشيا تاريخي نيز توسط وي انجام شده است./112


انتهای پیام/

کد خبر 1389112745