رشد 29 درصدي سفر در 2 روز نخست تعطيلات نوروزي

به گزارش ميراث آريا (chtn)، به نقل از کميته اطلاع رساني ستاد تسهيلات سفرهاي کشور، شهباز يزداني با اشاره به آغاز آمارگيري سفرهاي نوروزي از ‌٢٧ اسفندماه سال ‌١٣٨٩ اظهار کرد: در دو روز نخست تعطيلات سال گذشته يعني ‌٢٧ و ‌٢٨ اسفندماه، هشت ميليون و ‌٧٤٠ هزار و ‌١٧١ نفر سفر اتفاق افتاد که در دو روز نخست تعطيلات نوروزي امسال اين رقم به ‌١١ ميليون و ‌٣٠٠ هزار و ‌٨١٠ نفر سفر رسيد که با رشد ‌٣/٢٩ درصد رشد مواجه بود.

وي با اشاره به اينکه امسال مسافران به دو روش «نفرسفر» و «اقامت» آمارگيري مي‌شوند، گفت: در دو روز نخست تعطيلات نوروزي سال گذشته يعني ‌٢٧ و ‌٢٨ اسفندماه سال ‌٨٩ دو ميليون و ‌١١٥ هزار و ‌٩٣٣ نفرشب داشتيم که امسال اين رقم به دو ميليون و ‌٤٦٣ هزار و ‌٩٥١ نفرشب رسيد که امسال با 16/4 درصد رشد مواجه بوديم.

يزداني ادامه داد: اين آمارها نشان مي‌دهد که همان طور که از قبل پيش‌بيني‌ مي‌شد، با وجود هدفمند شدن يارانه‌ها، مردم در هزينه‌هاي خود مديريت کردند و سفرهاي هدفمندي را انجام مي‌دهند.

رييس ستاد تسهيلات دائمي سفرهاي کشور درباره مشکلاتي که در دو روز نخست تعطيلات نوروزي اتفاق افتاده است، اظهار کرد: موارد متعددي در زمينه‌هاي مختلف به سامانه اطلاع‌رساني و نظارت ستاد تسهيلات سفرهاي کشور اعلام شده است؛ ولي ناظران ستاد در حال رسيدگي به آن‌ها هستند.

وي همچنين با بيان اين که در اين دو روز از استان‌هاي اصفهان، سمنان، قم و مرکزي بازديد داشته است و امروز هم اين بازديد را در استان‌هاي زنجان و قزوين ادامه مي‌دهد، گفت: وضعيت سفر در حال حاضر بسيار عالي است و در گفت‌وگوهايي که شخصا با برخي از مسافران در نقاط مختلف داشتم، هيچ نارضايتي اعلام نشد و تاکنون مشکل خاصي را بيان نکرده‌اند. ‌علاوه بر اين، نظارت عالي امسال با همکاري بخش خصوصي و دستگاه‌هاي اجرايي در حال انجام است.

يزداني در پايان با اشاره به سامانه اطلاعات گردشگري و نظارت ستاد تسهيلات سفرهاي کشور به شماره تلفن ‌٠٩٦٦٩ و سايت اينترنتي www.09669.ir و همچنين سامانه پيام کوتاه 30007722 بيان کرد: چنانچه مردم در سفرهاي خود با مشکل خاصي مواجه شدند و يا اطلاعات خاصي نياز داشتند، مي‌توانند با اين سامانه‌ها ارتباط برقرار کنند تا ضمن دريافت اطلاعات مورد نياز، به مشکلات آن‌ها نيز رسيدگي شود.

انتهای پیام/

کد خبر 139001012