شيخ اشراق متعلق به تمام جهانيان است

به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري زنجان، سرپرست اين اداره در اين همايش، بخش مهمي از ميراث باقي مانده از گذشتگان براي نسل امروز را مفاخر و مشاهيري دانست که تاثير بسياري در طول تاريخ از خود بر جاي گذاشته‌اند و يادآورشد: بايد به اين دانشمندان و مفاخر علمي بها داد و آنها را در جامعه معرفي کرد.

«يحيي نقي زاده محجوب» با بيان اينکه زنجان به علت تاريخ و قدمت بالاي خود و قرار گرفتن در شاهراه فرهنگي و علمي کشور، همواره شاهد ظهور و بروز عالمان برجسته‌اي بوده است،اظهار کرد: شيخ اشراق سهروردي از اين دست دانشمندان زنجاني محسوب مي‌شود که امروز متعلق به تمام جهانيان دارد.

«رضا اکبري»، استاد دانشگاه و عضو هيات علمي دانشگاه امام صادق(ع) نيز در همايش بزرگداشت سهروردي و روز زنجان، انديشه هاي سهروردي را داراي مولفه‌هايي دانست که در مردم زنجان نيز قابل مشاهده است و افزود: شاخص‌ها و مولفه‌هاي رفتاري و شخصيتي شيخ اشراق را مي‌توان در آثار و کتب بر جاي مانده از وي مشاهده کرد.

همچنين در اين مراسم، «حجت الاسلام علي خاتمي» نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان، اين شهر را يکي از بسترهاي گسترش تشيع در کشور دانست و يادآورشد: سهروردي نقش به سزايي در توسعه و ترويج افکار شيعي در دوران ظلمت و تاريکي عصر خود داشته است.
123/

انتهای پیام/

کد خبر 1391050948