سيستم حفاظتي برج قابوس ارتقا پيدا کرده است

«قربان عباسي» در گفت‌و‌گو با ميراث آريا(chtn)،با اعلام اين خبر افزود: بر اين اساس، هم اکنون تعداد نيروهاي يگان حفاظت در محوطه اطراف برج قابوس افزايش پيدا کرده و اين نيروها به صورت 24 ساعته از اين اثر تاريخي ثبت شده در فهرست ميراث جهاني محافظت مي‌کنند.

وي افزود: علاوه بر گشت‌هاي اين يگان، پايگاه يگان حفاظت ويژه بلندترين برج آجري جهان در نزديکي اين اثر تاريخي بنا شده است.

مديرکل ميراث فرهنگي گلستان تصريح کرد: همچنين در راستاي افزايش امنيت اين برج تاريخي، سيستم دوربين مداربسته در جاي جاي محوطه اطراف برج تعبيه شده و کوچکترين حرکتي را در اطراف برج زير نظر داريم.

عباسي همچنين از عملکرد 24 ساعته دوربين عکاسي فوق پيشرفته‌اي در اتاقک مجاور برج خبر داد و افزود: اين دوربين به صورت اتوماتيک در زمان‌هاي تعريف شده از نقاط مختلف اين اثر تاريخي عکاسي کرده و به صورت خودکار براي کارشناسان يونسکو ارسال مي‌کند.

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گلستان همچنين از راه‌اندازي سيستم اطلاع‌رساني برج بوسيله بلوتوث خبر داد و گفت: در اين ارتباط هم اکنون کافيست بازديدکنندگان از برج، سيستم بلوتوث دستگاه تلفن همراه خود را روشن کنند تا آخرين اخبار و اطلاعات در رابطه با اين برج و حتي ديگر آثار تاريخي استان به تلفنشان ارسال شود.
123/


انتهای پیام/

کد خبر 139106161