ثبت دوران دفاع مقدس به عنوان ماندگارترين رويداد در تاريخ کشور


به گزارش ميراث آريا(chtn)، «ابراهيم کساييان» روز گذشته در نخستين جلسه ستاد هماهنگي بزرگداشت هفته دفاع مقدس در اين شهرستان گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس را بايد به عنوان ماندگارترين رويداد تاريخ کشور به نسل امروز انتقال داد و وقايع آن را براي نوجوانان و جوانان بازگو کرد.

وي ادامه داد: رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمن ايستادگي کردند و اجازه ندادند که ذره‌اي از خاک کشور به دست بيگانگان بيفتد.

کساييان از خودگذشتگي، ايثار،‌ شهامت و شجاعت را از مهم‌ترين خصايص رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: نسل امروز نيز بايد از رزمندگان اسلام درس عبرت گرفته و با بهره‌گيري درست از خصوصيات اخلاقي آنان از کشور دفاع کرده و در صحنه ديگري به مبارزه با دشمن بپردازند.

فرماندار نظرآباد افزود: دشمن هر چه تلاش کند نمي‌تواند به اهداف خود که همانا ضربه زدن به انقلاب و نظام اسلامي دست پيدا کند، چرا که ايران اسلامي داراي جواناني غيور و غيرتمند است که دشمن توانايي مقابله با اين سيل خروشان را ندارد.

کساييان با اعلام اين که بايد در هفته دفاع مقدس تلاش خود را براي انتقال آرمان‌هاي رزمندگان اسلام و شهدا به نسل امروز دو چندان کنيم تاکيد کرد: برگزاري نشست‌هاي تخصصي، همايش‌ها و برنامه‌هاي فرهنگي با حضور رزمندگان اسلام و بيان خاطرات آن دوران مي‌تواند ما را به اهداف نزديک‌تر سازد.

اين مسوول در ادامه سخنان خود بر ترويج فرهنگ ايثار و از خودگذشتگي در بين نسل امروز تاکيد کرد و گفت: انتقال اين مهم به عنوان يک ارزش بايد در بين نسل امروز نهادينه شود.
123/

انتهای پیام/

کد خبر 1391061620