افزايش 50 درصدي بازديد از موزه قاجار تبريز

به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي آذربايجان شرقي، «تراب محمدي» با اعلام اين خبر گفت: تعداد بازديدکنندگان از موزه قاجار در نيمه نخست شهريور امسال بيش از 20 هزار نفر به ثبت رسيده که نسبت به مدت مشابه در تير ماه سال جاري 50 درصد افزايش داشته است.

وي يادآور شد: از بين گردشگران در نيمه نخست تير ماه امسال، 69 نفر گردشگراني از کشورهاي مختلف بوده‌اند.

محمدي با اشاره به آغاز دور دوم سفرهاي تابستاني و افزايش ميزان سفر پس از ايام ماه مبارک رمضان، گفت: استان آذربايجان شرقي و به خصوص تبريز در دور دوم سفرهاي تابستاني شاهد افزايش گردشگران ورودي به اين منطقه بوده که موزه‌هاي شاخص تبريز پس از بازار، بيشترين آمار بازديد را در ميان اماکن ديدني و تاريخي به خود اختصاص داده‌اند.

وي اظهار داشت: موزه قاجار يکي از مشهورترين و زيباترين موزه‌هاي تبريز و استان است که در نيمه نخست شهريور ماه با بازديد زيادي از سوي گردشگران سراسر کشور مواجه شده است.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان با اشاره به اينکه در اين مدت 361 گردشگر خارجي از موزه قاجار بازديد کرده‌اند، خاطرنشان کرد: خانه اميرنظام يکي از باارزش‌ترين بازمانده‌هاي عمارت‌هاي قاجاري تبريز است که هنوز هم با صلابت و عظمت خاص، خودنمايي مي‌کند.

وي ادامه داد: اين خانه که اکنون از آن به عنوان موزه قاجار استفاده مي‌شود در دوره ناصرالدين شاه و در زمان پيشکاري امير نظام گروسي و توسط وي بنا شده است.
122/

انتهای پیام/

کد خبر 1391062052