مرمت 50 شي تاريخي توسط اداره کل ميراث فرهنگي چهارمحال و بختياري

به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي چهارمحال و بختياري، «شاهين ايل بيگي‌پور» در بازديد معاون ميراث فرهنگي کشور از کارگاه مرمت اشياي اين اداره کل از مرمت 50 شئ تاريخي در سال جاري خبر داد.

وي با بيان اين مطلب گفت: تمامي اشياي تاريخي که توسط اداره کل کشف و ضبط مي‌شود در صورت نياز به مرمت در اين کارگاه مرمت مي‌شوند.

اين مقام مسوول با بيان اينکه در سال گذشته تنها 22 شي تاريخي توسط اين اداره کل مرمت شد، اظهار داشت: اين در حالي است که در سال جاري با يک جهش بسيار خوب تا کنون 50 شي تاريخي در اين کارگاه مرمت شده است.

سرپرست معاونت ميراث فرهنگي چهارمحال و بختيازي همچنين در بازديد «مسعود علويان‌صدر» و هيات همراه از مخزن امن اشياي تاريخي اين اداره کل با اشاره به وجود 11هزار شئ تاريخي در مخرن اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري چهارمحال و بختياري گفت: تمامي اين اشيا شناسنامه‌دار هستند و تا کنون بيش از 10 درصد اشياي تاريخي اداره کل مرمت شده‌اند.

ايل‌بيگي‌پور افزود: براي دسترسي آسان‌تر به اين اشياي تاريخي اطلاعات اين اشيا را در يک سامانه طراحي شده از ميراث فرهنگي کشور وارد مي‌کنيم.
122/

انتهای پیام/

کد خبر 1391072214