نقش موثر منطقه نمونه گردشگري سواحل رود ارس در توسعه طبيعت گردي

به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي «تراب محمدي» در بازديد از آثار تاريخي، ميراث فرهنگي و طبيعي سواحل رود ارس افزود: سواحل رود ارس از توانمندي بالايي براي طبيعت گردي و جذب گردشگر برخوردار است و به همين دليل شاهد حضور چشمگير گردشگران علاقه مند به طبيعت گردي در اين منطقه هستيم .

وي گفت: سواحل ارس با برخورداري از جاذبه هاي طبيعي و اقليم معتدل کوهستاني، در تمام فصول سال مي تواند جاذب گردشگران باشد.

محمدي با اشاره به ويژگي هاي ممتاز اين منطقه گفت: رودخانه مرزي ارس، مهمترين و پرآب ترين رودخانه شمالي آذربايجان شرقي در منطقه جلفا تا اصلان دوز است که يکي از اصلي ترين ويژگي هاي آن جريان داشتن رود در طول نوار مرزي مشترک ايران با جمهوري هاي آذربايجان، ارمنستان و خود مختار نخجوان محسوب مي شود.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي تصريح کرد: همچنين وجود آثار تاريخي مانند برج دوزال، حمام کردشت، گمرک جلفا، پل هاي کوچک و بزرگ خداآفرين، کليساي سنت استپانوس و کاروانسراي خواجه نظر پتانسيل بسيار بالايي در راستاي توسعه گردشگري اين منطقه ايجاد کرده است.

دبير ستاد دايمي تسهيلات سفر آذربايجان شرقي يادآور شد: بر روي رودخانه معظم ارس سه سد بزرگ احداث شده است که در طول سال علاوه بر تلطيف هواي منطقه، به سرسبزي و شادابي منطقه هم کمک شايان توجهي مي کند.

محمدي خاطرنشان کرد: کمپ، هتل، اماکن اقامتي، تفريحي و سياحتي و بازارچه محصولات باغي و صنايع دستي مراکزي هستند که با همکاري سرمايه گذاران در اين منطقه ايجاد شده و منجر به جذب گردشگران به اين منطقه زيبا و خوش آب و هوا شده است.

/117

انتهای پیام/

کد خبر 139201145