هنر دوران اسلامي نيازمند تحقيق و پژوهش ويژه است

به گزارش ميراث آريا(chtn) سيامک سرلک شکل گيري اين سمينار را حاصل تلاش و همکاري پژوهشکده باستان شناسي و پژوهشگاه سازمان ميراث فرهنگي دانست و افزود: سمينار باستان شناختي تمدن اسلامي در کمترين زمان ممکن و با حداقل اعتبار برپا شده است.

وي با اشاره به اهميت تحقيق در تمدن دوران اسلامي، تصريح کرد: به دليل شرايط زيست محيطي، نحوه شکل گيري فرهنگ در فلات ايران با تمدن اسلامي آميخته است.

سرلک ادامه داد: در سايت‌هاي تاريخي و کاوش‌ها، باستان شناسان به وفور با دوره‌هاي اسلامي مواجه مي‌شوند که همين امر نشانه پيوند ديرينه فرهنگ و تمدن اسلامي با تاريخ کهن سرزمين ماست.

سرپرست پژوهشکده باستان‌شناسي اظهار داشت: دوره اسلامي با بيش از 14 قرن پيشينه تاريخي نيازمند تحقيق و پژوهش بسيار عميقي است.

وي ارسال حجم بالاي مقالات به اين سمينار را نشانه علاقه پژوهشگران به تحقيق در اين رابطه دانست و گفت: مقالات ارسال شده توسط داوران و اساتيد حاضر مورد بررسي و قضاوت قرار خواهد گرفت.

سرلک در پايان با اشاره به محورهاي اين سمينار افزود: انجام پژوهش هاي باستان شناختي در محوطه هاي اسلامي، مطالعه اشياء تاريخي و فرهنگي دوران اسلامي، مطالعات ميان رشته اي دوران اسلامي، مباحث نظري در زمينه هنر و معماري اسلامي، معماري و شهرسازي باستان شناسي دوران اسلامي و پژوهش هنر در دوران اسلامي از محورهاي مورد بحث اين سمينار است.

انتهای پیام/

کد خبر 139203083