مراسم بزرگداشت ثبت جهانی کاخ گلستان امروز برگزار می شود

 

معاون میراث فرهنگی کشور از برگزاری مراسم بزرگداشت ثبت جهانی کاخ گلستان با حضور رییس جمهور خبر داد.

آتوسا مومنی در گفتگو با میراث آریا(chtn) ضمن اعلام این خبر گفت: این مراسم امروز (16 تیرماه) در کاخ گلستان با حضور دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور محترم، دکتر محمد شریف ملک زاده رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون رییس جمهور، هنرمندان، نخبگان و صاحب نظران برگزار می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مراسم بزرگداشت ثبت جهانی کاخ گلستان از ساعت 18 تا 20 روز دوشنبه برگزار خواهد  شد، اظهار داشت: در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی از تصاویر آثار ثبت شده جهانی در کاخ گلستان برپا خواهد شد.

معاون میراث فرهنگی کشور کاخ گلستان را نشانی از تاریخ و هویت معماری برجسته ایران اسلامی دانست و  ادامه داد: این مراسم به مناسبت ثبت اولین اثر تاریخی تهران به عنوان پایتخت جمهوری اسلامی ایران در فهرست میراث جهانی برگزار می شود.

مومنی یادآور شد: ثبت جهانی کاخ گلستان در فهرست میراث جهانی با تلاش بی بدیل و همت شبانه روزی همکاران ما در حوزه ثبت و تعامل بسیار برجسته با مدیران برجسته شهری مرتبط، به ثمر رسیده است.

این مقام مسوول افزود: در آخرین جلسه کمیته فنی ثبت جهانی، همزمان با ثبت جهانی کاخ گلستان، با تلاش 10 ساله سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، منظر فرهنگی بم نیز از فهرست میراث در خطر خارج و در فهرست معرف عادی قرار گرفت.

انتهای پیام/

کد خبر 139204151