مهر اصالت یونسکو برای خراطی خوزستان رونمایی می‌شود

فردا در نشست مطبوعاتی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان مهر اصالت خراطی خوزستان که از یونسکو اخذ شده است رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، نشست مطبوعاتی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان که قرار است فردا با موضوع ارائه برنامه‌های هفته گردشگری در خوزستان برگزار شود با رونمایی از مهر اصالت یونسکو برای خراطی خوزستان همراه است.

در این نشست مطبوعاتی قرار است ضمن رونمایی از این مهر اصالت که نشانی از مرغوبیت اثر صنایع دستی نامبرده دارد از هنرمند برجسته خراطی‌کار دزفولی نیز تجلیل شود.

مهر اصلت به نماد و نشانی از سوی یونسکو و انجمن توسعه و ترویج صنایع دستی گفته می‌شود که در سال 2 هزار برای نخستین بار پایه‌گذاری شد و خوزستان توانست خراطی استاد عبدالرحیم فروتن را مهر اصالت بگیرد.

این نشست مطبوعاتی قرار است فردا برگزار شود و در این نشست که با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه همراه خواهد بود از هنرمند نمونه کشوری استاد فروتن نیز تقدیر و تجلیل می‌شود.

پنجم تا 12 مهر ماه هر سال به عنوان هفته گردشگری در کشور گرامی داشته می‌شود و در سال‌جاری نیز برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و افتتاحیه‌های متعددی با حضور مسئولان استانی و ملی در خوزستان برگزار می‌شود.

/108

انتهای پیام/

کد خبر 139207021

برچسب‌ها