رشد یک و نیم برابری صادرات صنایع دستی خوزستان در6ماه نخست سال

مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان از رشد 150 درصدی صادرات صنایع دستی خوزستان در شش ماه نخست سال‌جاری خبر داد و گفت: نوسانات ارز تاثیری بر صادرات صنایع دستی خوزستان نداشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، «افشین حیدری» پیش از ظهر امروز در نشست خبری برگزاری نمایشگاه صنایع دستی ایران در خوزستان اظهار کرد: در شش ماه نخست سال‌جاری بیش از 2 میلیون و 700 هزار دلار صادرات صنایع دستی از خوزستان به سایر کشور‌ها داشته‌ایم.

وی با اشاره به آمار سال قبل در این حوزه افزود: سال گذشته در خوزستان یک میلیون و 700 هزار دلار در شش ماه نخست سال صادرات صنایع دستی انجام شده بود که این آمار در سال‌جاری از رشد یک و نیم برابری برخوردار است.

وی با اشاره به شرایط کنونی صنایع دستی خوزستان تاکید کرد: در حال حاضر در تلاش هستیم تا صادرات صنایع دستی خوزستان از به سالی 10 میلیون دلار برسانیم و این مسئلاه را می‌توان محقق کرد.

وی با اشاره به اینکه خوزستان داشته‌های زیادی در بخش صنایع دستی دارد، گفت: فعالیت 30 رشته در خوزستان در بخش صنایع دستی باعث شده است تا توانمندی‌های این استان در بخش صنایع دستی بسیار زیاد باشد و به این دلیل از همه توان برای احیای رشته‌های منسوخ شده استفاده می‌کنیم.

 *حمایت از صنایع دستی در نمایشگاه صنایع دستی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: در نمایشگاه صنایع دستی خوزستان که از روز پنج شنبه عصر فعالیتش آغاز می‌شود، بیش از 255 غرفه با مشارکت 255 صنعت‌گر مشارکت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اولویت با صنعت‌گران خوزستانی است، گفت: در توزیع غرفه‌ها 90 صنعتگر از سراسر کشور و 165 صنعت‌گر از خوزستان شرکت دارندت.

حیدری خاطر نشان کرد: از هیچ صنعتگری هزینه‌ای برای در اختیار قرار دادن غرفه، اسکان و غذا دریافت نشده استا و همه این امکانات به صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: از نهادهایی که در عرصه صنایع دستی فعال هستند مانند کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، زندان‌ها و.. نیز با در اختیار قرار دادن غرفه حمایت شده است. 

*درخواست احداث نمایشگاه دائمی در کشورهای خلیج فارس

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: از کشورهای حاشیه خلیج فارس درخواست‌های مکرری برای برپایی نمایشگاه دائمی دریافت شده است و در حال بررسی این درخواست ها هستیم.

وی تاکید کرد: در سال‌جاری علاوه بر برپایی نمایشگاه در آبان ماه، نمایشگاهی نیز در بهمن ماه برگزار می‌کنیم و در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز نمایشگاه برپا می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر تاکنون نمایشگاه بصره و قطر قطعی شده است و در حال رایزنی برای برپایی نمایشگاه در سایر کشورهای همسایه هستیم.

/108

انتهای پیام/

کد خبر 139208071

برچسب‌ها